ناصر هاشمی: هیچ گاه برادرم را سر صحنه‌ی «روزگار قریب» ندیدم

مادری که خودش را سزارین کرد

ناصر هاشمی که مدتی است علاوه بر بازیگری، کارگردانی هم انجام می‌دهد، معتقد است کسی که مدتی بازیگری کرده نمی‌تواند این حرفه را رها کند.


بر این اساس بسیاری از بازیگرانی که فیلم ساختند، مجددا به سمت بازیگری بازگشته و این حرفه را ادامه داده‌اند.


این بازیگر که به همراه برادرش مهدی هاشمی به ترتیب نقش میانسالی و کهنسالی دکتر قریب را بازی می‌کنند در پاسخ به این پرسش خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا که تا چه اندازه در رسیدن به نقاط مشترک این شخصیت با هم تعامل داشته‌اند گفت: ما همدیگر را هیچ گاه سر صحنه ندیدیم. من وارد این پروژه شدم ، ۷ ماه کار کردم، رفتم. سپس برادرم آمد و سن بالاتر دکتر قریب را بازی کرد. بعد از دو سال مجددا من آمدم و در آن مدت هیچ گاه همدیگر را ندیدیم. اما از آن جا که من بازی ایشان را می‌شناختم دچارمشکل نشدیم.


وی از کیانوش عیاری به عنوان حلقه اتصال، ۵ بازیگری که مقاطع مختلف سنی دکتر قریب را بازی کرده‌اند، نام برد و افزود: آقای عیاری به خوبی عادات و رفتار دکتر قریب را به بازیگران منتقل کردند.


ناصر هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در پاسخ به این پرسش که چرا اخیرا فیلم یا سریالی را کارگردانی نکرده است، گفت: راه افتادن یک کار که به آن علاقه هم داشته باشی، بسیار سخت است.


وی که کارگردانی سریال‌های «سمندون»،« نه شورشور نه بی نمک» و فیلم « بال‌های سپیده» را بر عهده داشته، ادامه داد: باید دوره طولانی را برای ساخت یک فیلم یا سریال طی کرد؛ براین اساس باید در کنار کار اصلی‌ام بازیگری، کارگردانی انجام دهم تا تامین باشم و بتوانم خودم را حفظ کنم.


ناصرهاشمی که هم اینک در سریال «روزگار قریب» نقش میانسالی دکتر محمد قریب را بازی می‌کند در پاسخ به این پرسش ایسنا که چگونه توانسته است به این شخصیت نزدیک شود اظهارکرد: چیزی که می‌توانم بگویم این است که آقای عیاری خیلی به ما کمک کرد ایشان در شخصیت مرحوم قریب بسیار کنکاش کرده بودند و این شخصیت تسلط کامل داشتند.

این بازیگر ادامه داد: مهمترین تکیه گاه ما در نزدیک شدن به نقش، آقای عیاری(کارگردان) بود. خصوصا که سناریو نوشته شده از قبل وجود نداشت. اما آقای عیاری بسیار دقیق بودند و از آن جا که به ایشان اعتماد داشتیم، خودمان را به ایشان سپردیم.


ناصر هاشمی ه‌مچنین از بازی در سریال « قاب‌های خالی» به کارگردانی مرتضی احمدی هرندی خبر داد و افزود: این سریال همانند «روزگار قریب»، مجموعه‌ای تاریخی بود که دو دوره مختلف، یکی دوره معاصرو دیگری دوره رضاشاه ر به تصویر می‌کشید.


به گفته ناصر هاشمی، تصویر برداری سریال «قاب‌های خالی» در شمال کشورانجام شده است و هم اینک نقش وی در این سریال به پایان رسیده است.


این بازیگر درباره‌ی نقش خود در مجموعه تاریخی، « قاب‌های خالی» در پایان خاطرنشان کرد: در این سریال من به همراه آقای داریوش ارجمند دو برادر آذری بودیم. آقای ارجمند سالها قبل از کشور آذربایجان به ایران آمده و در رشت ساکن می‌شوند ومهمانخانه‌ای دراین محل باز می‌کنند. من هم به خاطر انقلاب اکتبر و فشارهای خلوت همراه با خانواده به ایران مهاجرت می‌کنم ودر ایران به همراه برادرم گرفتاری‌های داستان‌های مختلف می‌شوم.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

یاداشت‌های رسول ملاقلی‌پور کتاب می‌شود

یادداشت‌ها و دست‌نوشته‌های زنده‌یاد رسول ملاقلی‌پور کتاب می‌شود. علی‌ ملاقلی‌پور...

مادری که خودش را سزارین کرد

مانی حقیقی و فیلم ‌های دوست داشتنی اش

روزنامه شرق – آرش مدرسی: فیلم «اژدها وارد می‌‌شود» آخرین...

مادری که خودش را سزارین کرد

سلحشور: حاتمی‌کیا و مجیدی مذهبی هستند اما ده‌نمکی نه

کارگردان مجموعه تلویزیونی «اصحاب کهف» به جمعی از کارگردانان سینما...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب