نامه کانون کارگردانان سینمای ایران به وزیر ارشاد

مادری که خودش را سزارین کرد

کانون کارگردانان سینمای ایران طی نامه ای اعتراض خود را نسبت به موضع گیری علی جنتی وزیر ارشاد نسبت به فیلم هایی که پروانه نمایش دارند، اعلام کرد.

به رپرتاژ فایل دانلودر و به نقل از حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کانون کارگردانان سینمای ایران طی نامه ای اعتراض خود را نسبت به موضع گیری علی جنتی وزیر ارشاد نسبت به فیلم هایی که پروانه نمایش دارند، اعلام کرد.

جناب آقای علی جنتی

وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

با سلام
کانون کارگردانان سینمای ایران با خوشنودی در این بهار سینما نسبت به مواضع حضرتعالی و مدیران تحت امر شما با فیلم و فیلم هایی که از وزارت ارشاد پروانه نمایش دریافت کرده اند معترض است، باید دانست صدور پروانه نمایش (که اعضای آن با حکم مستقیم شما می‌ شوند) و سپس بی اعتبار کردن از سوی صادر کنندگانش غیر از ضرر و زیان مادی و معنوی به فیلمسازان قبل از هرچیز دستگاه صادر کننده مجوز را نزد افکار عمومی بی اعتبار می‌ سازد.
 
شرایط سخت تولید و مشکلات توزیع و ممیزی به اندازه کافی جان سازندگان آثار ایرانی را می‌ گیرد تا موفق به دریافت پروانه نمایش بشود ، حال با دریافت پروانه نمایش وزیر محترم با اعتراض این یا آن جریان قانون گریز که در چند سال اخیر سینما را بهانه درگیری ‌های سیاسی شان می‌ کنند هم از شأن شورای پروانه نمایش کم می‌ کنند و هم کار تولید کننده فیلم ایرانی را به انزوا و ناامیدی می‌ کشاند ، بدیهی است فیلمی که دارای پروانه نمایش است نباید به هیچ بهانه ای انکار شود. سینمای ایران با این جثه نحیفش که به لحاظ اقتصادی که خود مسوولین و کارشناسان و حتی مردم به آن وقوف دارند زیر بار این همه فشار چگونه جان به در ببرد؟
 
جناب آقای وزیر شما خودآگاهید که اکثر سینما گران ایران برابر واقعیت ‌های اجنماعی، فرهنگی و روانی جامعه بسیار صبورانه و شرافتمندانه و قانون مدار رفتار کرده است
 
جناب آقای وزیر حال که پیشواز علاقمندان به سینمای ایران از همه گونه ‌های مختلف سینما را شاهد هستیم و در حال حاضر روزنه ای است برای اوقات فراغت جوان ما این روزنه را با سلیقه ‌های شخصی ، گروهی نبندیم و لااقل با پشتیبانی از مجوزهای ساخت و نمایش به سوی سینمایی پربار ، مؤثر و فرهنگی تر پیش برویم.
 
 
 
شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران

انتهای پیام/

مطلب بالا در حوزه سینما و تلویزیون و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۸ June 2016 | 9:59 am منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

بازیگران پرکار سینمادر سال ۸۹ چه کسانی بودند؟

مروری بر فیلمهای اکران شده سال ۸۹ گویای آن است...

حضور حجت اشرف‌زاده، پرویز پرستویی و مهناز افشار در یک فیلم سینمایی

حجت اشرف‌زاده از ساخت موسیقی فیلم سینمایی «هم نام» گفت....

مادری که خودش را سزارین کرد

حمله به ذات الهی در یک سریال

به گزارش شیعه آنلاین، گفته می‌شود شبکه ماهواره‌ای “fox series”...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب