نشانه‌های آلزایمر چندین دهه زودتر از تشخیص بیماری بروز می‌کند

متخصصان می‌گویند: نشانه‌های بیماری آلزایمر چندین دهه پیش از تشخیص بیماری، بروز می‌کند.گروهی از پژوهشگران در آمریکا در گزارش تازه‌ای خاطرنشان کردند: نشانه‌های آلزایمر در افراد مبتلا به این بیماری تحلیل سیستم عصبی، سال‌های زیادی قبل از تشخیص آن بروز می‌کنند به طوری که این نشانه‌ها حتی در عملکردهای تحصیلی افراد مبتلا نیز قابل مشاهده است.


دانشمندان دانشگاه‌های سوات فلوریدا و کنتاکی نتایج تحقیقات اخیر خود را در چاپ آنلاین مجله «بیماری آلزایمر و اختلالات مرتبط» منتشر کرده‌اند.

مطالعات نشان داد: در بین شرکت‌کنندگان گروهی که پیش از مرگ گرفتار این بیماری شدند یا شواهدی از آلزایمر در کالبدشکافی آنها مشاهده شده بود، ‌اندازه مغزشان به میزان قابل توجهی کوچک‌تر بوده و همچنین در نخستین سال‌های بلوغ بازده تحصیلی آنها پایین بوده است.

به گفته متخصصان، از اندازه سر افراد بالغ می‌توان به عنوان مقیاسی برای محاسبه اندازه یک مغز کاملا رشد یافته، استفاده کرد. در مطالعات قبلی نیز مشخص شده بود افرادی که مغز کوچک‌تری دارند، بیشتر به این بیماری مبتلا می‌شوند و داشتن مغز بزرگ عامل پیشگیری‌کننده در برابر آلزایمر محسوب می‌شود.


پژوهشگران یادآوری کردند: افرادی که مغز بزرگ دارند حتی اگر به لحاظ پاتولوژی در مغز آنها علائم آلزایمر وجود داشته باشد، اما در عمل مغزشان به طور طبیعی کار می‌کند و دچار مشکل نمی‌شود.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

سرطان کابوس قرن بیست و یکم

جدیدترین تحقیقات نشان می‌دهد، در هر ۱۰ مورد گزارش شده...

خواص سفیده تخم مرغ را بشناسید

به رپرتاژ فایل دانلودر و به نقل از خبرنگار مهر،...

مادری که خودش را سزارین کرد

نگاه کردن به بدن، درد تزریق را کمتر می ‌کند

روزنامه ایران:‌ پژوهشی‌ علمی درباره آستانه درد، حاکی است افرادی...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب