نصیرزاده: پریش ‌آلمانی سوت زد؛ نه ایرانی

مادری که خودش را سزارین کرد
کارشناس داوری عنوان کرد: سوت بریش آلمانی بود؛ نه ایرانی و او قضاوت نوینی را به نمایش گذاشت.


هوشنگ نصیرزاده در خصوص نحوه قضاوت فیلکس بریش، داور آلمانی دیدار استقلال و پرسپولیس به خبرگزاری فارس گفت:‌ اینکه نحوه قضاوت او را با دانسته‌های خودمان و نحوه داوری داوران ایرانی مقایسه کنیم، قیاس درستی نیست.
وی ادامه داد: تلقی بریش از برخورد بازیکن با دروازه‌بان، خطای کف پا و تنه زدن‌ها به غیر از آن چیزی بود که در ایران انتظار می‌رود. قضاوت در فوتبال نوین جهانی همانی نیست که در کتاب مقررات عینا نوشته شده است. قوانین داوری در فوتبال به اندازه‌ای قابل انعطاف است که بتوان یک مسابقه حرفه‌ای را تا پایان ادامه داد.
نصیرزاده متذکر شد: کارشناسان داوری در ایران انتظار داشتند بریش ایرانی سوت بزند و مثل آسیایی‌ها برای هر خطایی بازی را متوقف کند و به بازیکنان کارت قرمز نشان دهد؛ اما شیوه نوین قضاوت در جهان دقیقا به همین شکلی است که فیلکس بریش به نمایش گذاشت.
وی افزود: اگرچه او در آلمان داوری متوسط محسوب می شود؛ اما به شکل نوینی بازی را قضاوت کرد. برای مثال در مورد تکرار ضربه پنالتی اگرچه در قانون ۱۴ فوتبال به آن اشاره شده؛ ولی جز ظریفی است که داوران اروپایی در مورد آن به شکل داوران ما سختگیری نمی‌کنند. اخراج صادقی به دلیل خطایی که روی کعبی انجام داد، باید گفت برای زنده نگهداشتن فوتبال و حضور بازیکنان در زمین نباید عین کتاب داوری کرد.
نصیرزاده با اشاره به انتقاد برخی کارشناسان به نحوه قضاوت فیلکس بریش گفت: منتقدین باید به هنگام قضاوت در مورد یک داور، به این نکات توجه داشته باشند که باید در فوتبال روح قوانین، نشاط تماشاگران و حرفه‌ای بودن این ورزش را در نظر داشته باشند. سختگیری‌های زیاد، فوتبال را از بین می‌برد.
این کارشناس داوری تاکید کرد: به عقیده من، انتظار داریم داوران کتابی قضاوت کنند؛ اما در فوتبال مدرن جهان چنین تواقعاتی از دواران وجود ندارد.
نصیرزاده در خصوص اینکه چه نمره‌ای به داور آلمانی می‌دهد، اظهار داشت: بریش قضاوت خوبی کرد و در مجموع از ۱۰ نمره می‌توان به او امتیاز ۲/۸ را داد.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

هاشمی: فیفا ضرب‌الاجلی برای ایران تعیین نکرده ‌است

« مسوولان رسمی فدراسیون بین‌المللی فوتبال و کنفدراسیون آسیا، ضرب‌الاجلی...

مادری که خودش را سزارین کرد

آنجلوتی امیدوار است پنج بازیکن مصدوم میلان برای دیدار با بارسلونا آماده شوند

سرمربی تیم فوتبال باشگاه آث میلان ایتالیا امیدوار است که...

سپاهان دوشنبه به سوریه می رود

با یک پرواز مستقیم سپاهان دوشنبه به سوریه می رود...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب

کارت شارژ رایگان