نمی خواهیم فروش آب سنگین گرفتار احکام دادگاه‌‌های آمریکایی شود

مادری که خودش را سزارین کرد

به رپرتاژ فایل دانلودر و به نقل از جام جم آنلاین ، معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه امروز (چهارشنبه) در حاشیه رونمایی از کتابش با عنوان «دیپلماسی آب‌‌های فرامرزی و نظام بین‌‌الملل؛ درس‌هایی برای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران» در نمایشگاه کتاب تهران در پاسخ به این سؤال که با توجه به اظهارات روز گذشته علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی مبنی بر اینکه «قرار بود آب سنگین به آمریکا منتقل شود، اما بعد از قضیه ۲ میلیارد دلار دارایی‌‌‌های ایران در آمریکا، یک مقدار احتیاط کردیم» آیا امکان دارد که قرارداد فروش آب سنگین به آمریکا لغو شود؟ عنوان کرد: خیر؛ احتیاط بیش‌تر برای این است که مطمئن بشویم در بحث پرداخت با توجه به اینکه دولت آمریکا موظف به پرداخت است، اشکالی پیش نیاید و گرفتار احکام دادگاه‌‌های آمریکایی نشود.

سید عباس عراقچی عنوان کرد: انشاءالله اطمینان لازم در این زمینه به وجود خواهد آمد.

گفتنی است؛ صالحی روز گذشته (سه‌شنبه) در حاشیه کنگره جراحان در جمع خبرنگاران درباره روند انتقال آب سنگین به آمریکا و دریافت مبلغ آن با بیان اینکه مذاکرات در این زمینه در جریان است، گفت: قرار بود آب سنگین به آمریکا منتقل شود، اما بعد از قضیه ۲ میلیارد دلار دارایی‌‌‌های ایران در آمریکا، یک مقدار احتیاط کردیم.

صالحی افزود: تا زمانی که این قضیه حل نشود، در زمینه نحوه پرداخت و امور دیگر فعلا در حال مذاکره هستیم تا با اطمینان خاطر این کار را انجام دهیم.

به رپرتاژ فایل دانلودر و به نقل از فارس، در حاشیه سومین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، قراردادی بین سازمان انرژی اتمی ایران و شرکت‌‌های آمریکایی برای فروش ۳۲ تُن آب سنگین به امضا رسید.

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۲ May 2016 | 12:39 am منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

برخورد جدی با متخلفان انتشار بلوتوث پارک بانوان

قائم مقام معاون خدمات شهری شهرداری تهران از برخورد جدی...

مادری که خودش را سزارین کرد

کشف سه‌هزار گوشی تلفن همراه از یک مسافر

سه هزار دستگاه گوشی تلفن همراه توسط مأموران گمرک فرودگاه...

مادری که خودش را سزارین کرد

جزئیات تازه از ادعاى یک روزنامه سوئدى در خصوص دستگیرى دو جاسوس ایرانى در استکهلم

 سایت کردى زبان «رنسانس»، به دنبال ادعاى روزنامه مترو چاپ...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب