نوشابه مضر است حتی نوع رژیمی آن!

مادری که خودش را سزارین کرد


 
images/20070724/Pepsi.jpg
 
جام جم آنلاین: فقط یک لیوان نوشابه در روز با افزایش احتمال سندرم متابولیک ارتباط دارد. به گزارش هلث دی تحقیقات نشان می دهد نوشیدن بیش از یک لیوان نوشابه حتی بدون قند آن در روز ، به افزایش سندرم متابولیک ، مجموعه ای از عوامل خطرساز مرتبط با ابتلا به دیابت و بیماری قلبی ، کمک می کند.
محققان در این مطالعه چهار ساله دریافتند احتمال ابتلای افرادی که در روز بیش از یک نوشابه از هر نوع مصرف می کردند در مقایسه با کسانی که هر روز مصرف نوشابه نداشتند ، ۴۴ درصد بیشتر بود.
برای ارتباط مصرف نوشابه و سندرم متابولیک توضیحات مختلفی ارائه شده است برای مثال یک فرضیه این است که شیرینی زیاد همه انواع نوشیدنی ها فرد را نسبت به خوردن غذاهای شیرین و چاق کننده مستعد تر می کند.
توضیح دیگر این است که محتوای کارامل این نوشیدنی ها باعث افزایش تغییرات متابولیکی می شود منجر به مقاومت انسولینی می شوند.
اما دست اندرکاران این تحقیق می گویند این ارتباط نتیجه نوعی رفتار تغذیه ای است مبنی بر اینکه افرادی که زیاد نوشابه های شیرین مصرف می کنند به خوردن غذاهایی که عمدتا برای سلامت قلب مضرند گرایش پیدا می کنند.
به هر حال هنوز هم محققان یک رابطه علت و معلولی قطعی را در این مورد ارائه نداده معتقدند مطالعات و بررسی های بیشتری باید صورت گیرد.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

خاصیت تسکین بخش روغن زیتون

جام جم آنلاین: براساس تحقیقاتی که در آمریکا انجام شده...

مادری که خودش را سزارین کرد

سرطان کابوس قرن بیست و یکم

جدیدترین تحقیقات نشان می‌دهد، در هر ۱۰ مورد گزارش شده...

مادری که خودش را سزارین کرد

خوابیدن وقت تلف کردن نیست // خواب مناسب حافظه را تقویت می کند

خواب مناسب ارتباطات عصبی-شیمیایی سلول های مغز را تسهیل می...