هدف از خلقت انسان چیست؟

مادری که خودش را سزارین کرد
 

هستی و همه اجزایش ، جهان و همه عناصرش ، و آنچه در این عرصه گاه پهناور جریان دارد ، نشان می دهد که آفریننده و کارگزارش از علم و عدل و حکمت و رحمت و محبت بینهایت برخوردار است ، . ذره ذره جهان هستی ترکیبی از علم و عدل و حکمت و رحمت ومحبت است .
اگر جلوه گری این اوصاف و اشراق این صفات . و طلوع این واقعیات نبود، هستی با این نظام متقن و استوارش رخ نمی نمود.
اگر دانش بی نهایت ، و عدالت فراگیر ، و رحمت واسعه ، و محبت بی مرز نبود، چنین نظامی پدیدار نمی شد . ما بااندیشه سالم ، و خرد ورزی جامع چه هستی را ازدیدن کلی و چه از دیدی جزیی مورد توجه قرار میدهیم این اوصاف حمیده و صفات پسندیده را در همه جوانب هستی و ذره ذره پیکریک موجود جلوه گر می بینیم و به چون و چراهای خود خاتمه می دهیم .
دانش بی نهایت، حکمت متقن ، رحمت واسعه ، محبت بی مرز سراغ مشتی خاک مرده آمده و آن را تبدیل به نطفه ، سپس علقه ، سپس مضغه ، سپس جنین کرده ، و در تاریک خانه رحم به او صورت وسیرت و جسم و جان ، و عقل وخرد ،‌و روح و روان ، و مخ و مغز ، و عصب و پی ، و پوست و گوشت و خون و قلب ، و حالات باطنی عنایت کرد ه، سپس آن را پس از آماده شدن برای زندگی دیگر به دنیا منتقل کرده ، و همه نوع وسائل و سفره هایی پذیرایی را دراختیارش نهاده و راه رشد عقل و خرد را به رویش باز کرده تا از میان این خاک مرده که دانش و حکمت و رحمت و محبت به بدرقه اش آمد پیامبران ، امامان ، دانشمندان ، علما،نویسندگان، شاعران، هنرمندان ،‌عارفان ، کاملان ، اندیشمندان ، مردان ، زنان ،جوانان ، خدمتگزاران به وجود آمدند، و تحولات شگرفی در روی زمین از دامداری وکشاورزی و صنعت و تجارت و مدرسه و دبیرستان، دانشکده و دانشگاه و کتابخانه ، وخلاصه این تمدن عظیم را ایجاد کردند ، و این سیاره تاریک خاکی را به وضعی که میبینید شکل دادند.
تبدیل خاک مرده به چنین منبعی بزرگ از عقل و علم ، و اختراع وکشف ، و درس و بحث و هنرمندی و استادی که کاری صد در صد عالمانه وحکیمانه و آفرینشیفوق العاده شگرف است چون و چرا ندارد . هدف این بود که خاکمرده در دایره تکامل قرار گیرد و از دل آن موجودی لایق خلافت خدا که بتواند زیر نظر خدا و به اذن خداکار خدایی انجام دهد به وجود آید و این تحولات عظیم را ایجاد کند.
و ازآنجا که انسان در دو جهت مادی و معنوی و جسم و روح و ظاهر و باطن نیازمند و محتاج آفریده شده است خدای حکیم همه امور مادی را برای پاسخ گویی به نیازهای مادی اش وهمه امور معنوی را که شامل بعثت پیامبران و امامان و نزول وحی و ترسیم و طرح عبادات است برای پاسخ گویی به نیازهای معنوی اش قرار داد تا با بهره گیری از ابزار مادی مانندغذا ، پوشاک ، مسکن ، مرکب ، دنیایش را آباد کند ،‌ وبا بهره گیری از امور معنوی شخصیت الهی و انسانی خود را تحقق داده ، و ترمزی در برابر گناه و فساد و ستم به دیگران و پایمال کردن حقوق هم نوعان داشته باشد و در سایه حقایق معنوی به خاطر اینکه ابدی آفریده شده آخرش را آباد نماید ، با توجه به نیازمندی های فطری و طبیعی بشرمحکم و متین باید گفت : انسان با همه وجود به عبادت و بندگی نسبت به خدای بی نیاز ،نیازمند و محتاج است نه خدا به عبادت بندگان نیازمند است ، پس اساس آفرینش انسان ازسوی خدا اراده عالمانه و حکیمانه و رحیمانه و عاشقانه اوست نه نیازش به عبادت مشتی خاک متحرک.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

آیا درست است که هر چه دیرتر میت غسل داده شود عذابش بیشتر مى‏شود؟

جواب :     دلیلى بر عذاب کشیدن او نداریم؛ ولى...

مادری که خودش را سزارین کرد

مراسم اولین سالگرد پدر حجت الاسلام شهاب مرادی باشکوه برگزار شد

به گزارش فایل دانلودر و به نقل از خبرگزاری مهر،...

مادری که خودش را سزارین کرد

کمی متفاوت؛ در مورد مستند جنجالی «ظهور نزدیک است»

پارسینه: انتشار گستردهٔ مستندی با نام «ظهور بسیار نزدیک است»...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب