هرمزگان و جنوب کرمان، فقیرترین استان‌ها در تمامی ابعاد

مادری که خودش را سزارین کرد

مدیرکل دفتر امور زنان سازمان بهزیستی با اعلام اختصاص پنج میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های سال جاری این دفتر و توزیع آن در استان‌ها، گفت: طرح «فقرزدایی» با رویکرد محله‌محوری از مهم‌ترین طرح‌هایی است که با استفاده از نیروی انسانی ساکن در محلات دارای آسیب و همچنین دستگاه‌های خیریه‌ای و خیران در راستای شناسایی آسیب‌ها و تدوین آن‌ها اجرا می‌شود.فرید براتی سده در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، اظهار کرد: هم اکنون این طرح در ۱۲ استان محروم کشور اجرا می‌شود که در رویکرد جدید این کار، با استفاده از نیروی خودمحور محله‌ای انجام می‌شود و پس از ارزش‌یابی کارهای انجام شده توسط افراد محله، سعی می‌شود، انواع فقرها و آسیب‌های شناسایی شده در محلات کاهش یابد.


وی تصریح کرد: در زمینه فقرزدایی، شناسایی آسیب‌های محله‌ای و نیازهای موجود آن محله، با هدف توانمند کردن محله و به دست آوردن تحلیل‌ها و آمارها برای برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد.


براتی سده خاطرنشان کرد: به منظور توانمندکردن افراد، از پایگاه‌های اجتماعی، کلنیک‌ها و خیریه‌ها استفاده می‌شود و از این طریق، سند آسیب‌شناختی محله‌ای تدوین شده و افراد نیازمند از خدمات ارایه شده برخوردار می‌شوند.


به گفته وی، این طرح در سال گذشته در ۱۰ استان اجرا شده است.


مدیرکل دفتر امور زنان سازمان بهزیستی اظهار کرد: اجرای این طرح در ۱۰ استان کشور نشان داد که آسیب‌های اجتماعی در تمام استان‌های کشور وجود دارد، اما چهره و نمودشان متفاوت است که در میان استان‌ها، جنوب کرمان و هرمزگان دارای بیشترین فقر در تمامی ابعاد بودند.


براتی سده اعتبار این طرح را ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: با استفاده از این طرح، بسیاری از آسیب‌های پنهان محلات شناسایی می‌شود.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

ایـران ضـرب‌الاجـل وزیـران خـارجـه گـروه ۸ را رد کـرد

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان روز چهارشنبه اعلام کرد...

مادری که خودش را سزارین کرد

۱۷ میلیون نفر از روستائیان و عشایر زیر پوشش خدمت درمانی هستند

رفاه در گفت‌وگو با فارس: ۱۷ میلیون نفر از روستائیان...

مادری که خودش را سزارین کرد

عربها از ترس ایران هواخواه انرژی هسته ای شدند

– سایت تحلیلی خبری دریچه خبر داد که عربها از...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب