هشتادودو روز دلهره برای نجات کودک ۸ ساله از چنگال آدم رباها

مادری که خودش را سزارین کرد


 
images/20061120/bads.jpg
 
پس از گذشت ۸۲ روز از ربودن کودک ۸ ساله ای که برای آزادی او آدم رباها درخواست ۳۰۰ میلیون تومان کرده بودند ، روز گذشته عاملان آدم ربایی در یک اقدام ضربتی در غرب تهران دستگیر شدند و کودک ربوده شده نجات پیدا کرد.
به گزارش جام جم ، روز ۸ شهریور امسال والدین کودک ۸ ساله ای به نام محمدصادق وقتی از غیبت فرزند خود که برای بازی در بوستان ولنجک از خانه خارج شده بود ، نگران شدند ، به جستجوی او پرداختند اما وقتی از دوستان فرزند خود شنیدند که سرنشینان یک خودروی سیاهرنگ محمدصادق را به زور سوار خودرو کرده و متواری شده اند ، موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش کردند.


دستور قضایی


به دنبال این تماس ، ماموران با عزیمت به محل و تحقیقات مقدماتی ، پرونده ای را در این زمینه تشکیل دادند و با دستور قضایی از سوی دادیار دادسرای جنایی ، موضوع برای پیگیری و تحقیقات تخصصی به شعبه ۱۱ پلیس آگاهی تهران ارجاع شد. با تشکیل گروه ویژه ای از سوی ماموران در شعبه ۱۱ پلیس آگاهی ، چند ساعت بعد فردی در تماس با والدین محمدصادق عنوان کرد ، در صورتی که مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت کنند ، آنها محمدصادق را رها خواهند کرد در غیر این صورت اگر موضوع به ماموران انتظامی گزارش شود ، آنها کودک ۸ ساله را به قتل خواهند رساند.


اولین درخواست


به دنبال این تماس تلفنی ، بررسی های ماموران معلوم کرد که عاملان این آدم ربایی از تلفن ماهواره ای که در کشور پاکستان فعال بوده ، مبادرت به تماس با والدین محمدصادق کرده اند. بنابر این گزارش ، آدم رباها در چندین مرحله اقدام به تماس با والدین کودک ۸ ساله کردند و هر بار تهدید می کردند که باید در اولین فرصت پول درخواستی به آنها تحویل شود. در حالی که جستجوی گسترده پلیس در این زمینه ادامه داشت ، ۸ روز بعد آدم رباها بار دیگر در یک تماس تلفنی عنوان کردند ، یک سی دی را در قطعه هنرمندان بهشت زهرا قرار داده اند که در این سی دی درخواست آنها به صورت جدی مطرح شده است.
به دنبال این تماس و عزیمت ماموران به بهشت زهرا ، سی دی مورد نظر در این محل به دست آمد که پس از بازبینی آن ، معلوم شد آدم رباها نامه ای را که حاوی درخواست ۳۰۰ میلیون تومانی است ، روی صفحه تلویزیون قرار داده اند.


ردپا


بنابر این گزارش ، در حالی که تحقیقات گسترده پلیس در این زمینه ادامه داشت ، آدم رباها در چندین مرحله اقدام به تعیین محل قرار کردند اما در این محلها حضور پیدا نکردند. یک ماه پس از این ماجرا ، بار دیگر آدم رباها عنوان کردند یک سی دی دیگر را که حاوی تصاویر کودک ربوده شده است ، در دستشویی فرودگاه قرار داده اند که با عزیمت ماموران به محل ، این سی دی پیدا شد و در بازبینی آن ، آدم رباها در حالی که نقاب به صورت داشتند ، با ضرب و شتم کودک خردسال ، او را وادار کرده بودند تا از والدین خود بخواهد پول درخواستی از سوی آدم رباها را پرداخت کنند. پس از ارسال این فیلم ، ماموران در مرحله بعدی از تحقیقات خود، ردپای آدم رباها را در چند نقطه تهران شناسایی کردند و با صدور دستور قضایی از سوی دادیار سلیمانی ، در یک عملیات هماهنگ ، چندین محل مورد بازرسی قرار گرفت.
این گزارش حاکی است ، با بررسی آخرین محل در منطقه جنت آباد ، ماموران با ورود به یک خانه ، یک زن و مرد را دستگیر کردند و در بازرسی از یکی از اتاقها ، کودک ۸ ساله را نجات دادند.


اعتراف


با تحقیق از دو متهم دستگیر شده ، آنها اعتراف کردند خانه متعلق به فردی به هویت رضا است ، که وی نقش اصلی را در ربودن کودک ۸ ساله به عهده داشته و اکنون نیز به خاش متواری شده است.
با انتقال زن و مرد متهم ، معلوم شد زن متهم همسر رضا بوده و دیگر متهم دستگیر شده به هویت امیر ، برادر همسر رضا است که مسوولیت نگهداری از کودک ربوده شده را به عهده داشته اند. با تحقیق از متهمان ، آنها اعتراف کردند مشخصات محمدصادق را یک کارگر افغانی که پیش از این نزد پدر محمدصادق (کودک ربوده شده) کار می کرده ، در اختیار برادرش به هویت پتی محمد قرار داده و او نیز با توجه به مسائل مالی که با رضا داشته ، بابت بدهی خود به رضا ، مشخصات محمدصادق را در اختیار او قرار داده تا پس از ربودن وی ، از خانواده اش اخاذی شود. با صدور دستور قضایی در ارتباط با هر دو متهم ، دستور دستگیری عامل آدم ربایی صادر شد و کودک ربوده شده تحویل خانواده اش گردید. تحقیق در این زمینه ادامه دارد.

مطالب مشابه

شلیک ‌های داماد،۲جنایت را رقم زد

مردی در اقدامی جنون‌آمیز با یک قبضه سلاح کمری به...

مادری که خودش را سزارین کرد

زورگیری و سرقت پسر جوان از نوجوانان بالاشهری

پسر جوان به اتهام سرقت و زورگیری از نوجوانان شمال...

مادری که خودش را سزارین کرد

قتل وحشتناک پسربچه‌ ۱۰ ساله به دست مرد شیشه‌ای + عکس

سازمان پزشکی قانونی پس از بررسی‌‌های بالینی سلامت روانی مرد...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب