واکنش احمدى نژاد به ماجراى امیرکبیر

مادری که خودش را سزارین کرد

دکتر محمود احمدى نژاد در یادداشتى که  امروز در وبلاگ شخصى خود به انتشار رساند به مراسم دو روز گذشته در دانشگاه امیر کبیر واکنش نشان داد.

به گزارش سرویس رسانه آریا، متن کامل این یادداشت به این شرح است:در نشست دانشگاه امیرکبیر، وقتى جمعى کوچک در میان اکثریتى مطلق در حضور رییس جمهور ، با آزادى کامل ، به رییس جمهور منتخب مردم توهین کردند و نمى ترسیدند ، احساس مسرت بخشى به من دست داد. ناخودآگاه به یاد شرایط دوران دانشجویى خود و ۱۶ آذرهاى پیش از انقلاب افتادم که چگونه در سالهاى سیاه ۵۴ تا ۵۶ ، امکان تنفس سیاسى و نقد حکومت سکولار مورد حمایت غرب در این کشور نبود. هزینه اهانت به مقامات حکومت ، مرگ یا زندان و شکنجه بود و اینک شرایط بگونه اى است که اقلیتى محدود ، نظم جلسه اکثریت را با اهانت و حتى آتش زدن ، برهم مى زند اما اکثریت یعنى دانشجویان واساتید انقلابی، با تسامح و کرامت، تحمل مى کنند و دست به مقابله به مثل نمى زنند.


به عنوان دانشجوى سال ۵۴ که تجربه مکرر جنگ و گریز با پلیس خشن شاه را از سر گذرانده و به یاد داشتم که هزینه یک انتقاد کوچک به حاکمیت ، چه سنگین بوده است ، دیروز وقتى شاهد چنین جلوه اى از آزادى بودم نه تنها بعنوان محمود احمدى نژاد، کمترین کدورت یا ناراحتى اى در قلب خویش نسبت به کسى احساس نکردم بلکه به عنوان خادم ملت و رئیس جمهور و مسئول مدیریت سیاسى کشور، به این انقلاب عظیم آزادیبخش، باهمه وجود بالیدم و خدا را شکر کردم.


این افتخار ما را بس که همه جا دولتها علیه مخالفانشان، اعمال دیکتاتورى مى کنند و در این کشور، یک جمع چند نفره با خیال راحت، علیه دولت برخاسته از آراى قاطع ملت و علیه اکثریت، توامان اعمال دیکتاتورى مى کنند وتلاش مى کنند به جاى سخن گفتن و شنیدن در فضایى آرام و منطقى که در شان دانشگاه و دانشگاهیان است، جلسه را متشنج کنند و در عین حال هیچ واهمه و نگرانى اى ندارند.

این آزادی، دستاورد خون برادران و خواهران شهید ماست. آبرو و همه هستى ما فداى این آزادى باد.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

کاهش ‌جمعیت زیرخط فقر ایران به ‌٨/۶درصد

میزان تحقق اهداف توسعه هزاره سوم در ایران طی گزارشی...

مادری که خودش را سزارین کرد

مراکز عرضه میوه‌‌ها در ۲روز نخست فروردین نباید تعطیل شوند

در حالی که سازمان تعاون روستایی از تعطیلی مراکز عرضه...

مادری که خودش را سزارین کرد

صادرات گل‌وگیاه ایران به۵۰۰میلیون دلار افزایش می‌یابد

« با راه‌اندازی اولین پایانه گل و گیاه کشور در...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب