وحید هاشمیان: برای منتقدان مغرض متاسفم

مادری که خودش را سزارین کرد

روزهایی که فوتبال ملی در مرحله‌ی حساس قرار گرفته و تیم ملی ده روز دیگر باید به مصاف کره‌ی جنوبی برود، وحید هاشمیان به سیبل انتقادات برخی‌ها تبدیل شده و ما اینچنین با دستان خود به دنبال «کشتن سرمایه‌هایمان» هستیم و به گونه‌ای عمل می‌کنیم که بیش از همه حریفان از این مساله سود می‌برند. هاشمیان پس از بازگشت به تیم ملی با گل‌های حساسش برابر قطر و ژاپن یکی از مهم‌ترین دلایل راهیابی تیم ملی به جام جهانی بود و بنابر گفته‌ی کارشناسان داخلی و خارجی، او یکی از خوب‌های ایران در آلمان بود. هر گاه ضربه‌ی سر هاشمیان به مکزیک و پرتغال را به یاد می‌آوریم، شیرینی لحظاتی را در ذهن خود مرور می‌کنیم که «ما» نیز روزی در میان بهترین‌ها بودیم اما، انتقادات مغرضانه‌ی برخی، سبب شده که هر چه به جلوتر می‌رویم نحیف‌تر شدن جسم تیم ملی و ناامیدی به بازگشت میان بهترین‌های جهان را شاهد باشیم.


در روزهایی که تیم کره‌ی جنوبی با فراخوان همه‌ی نیروهای داخلی و لژیونرهایش سعی در کسب بهترین نتیجه را مقابل ایران دارد، ما در ایران بازیکنان خود را به «خائن» بودن و این که کشور را دوست ندارند، متهم می‌کنیم.


وحید هاشمیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به سوالاتی درباره‌ی بازگشتش به تیم ملی، انتقادات مطرح شده، خداحافظی‌اش از تیم ملی و وضعیت هانوفر پاسخ گفت:


* دو بازی، دو باخت در بوندس‌لیگا، نمی‌تواند نتیجه‌ی خوبی برای هانوفر باشد؟


– درست است. وضعیت تیم چندان خوب نیست و در این دو هفته، دو شکست خورده‌ایم. هر چند که فعلا هفته‌های نخست بوندس‌لیگا است و با یکی، دو برد می‌توانیم به تیم‌های دیگر برسیم. هم اکنون اختلاف زیادی میان تیم‌های صدرنشین با تیم‌های پایین جدول نیست.


* شرایط هانوفر در این فصل چگونه است؟


– امسال تیم خوبی داریم و فکر می‌کنم که بتوانیم نتایج بهتری نسبت به سال گذشته به دست بیاوریم.


* بعد از گلزنی به برمن و غیبتت در بازی ایران برابر سوریه مسایل مختلفی در ایران مطرح شد. دلایل نیامدنت به ایران چه بود؟


– همه چیز را با آقای قلعه‌نویی هماهنگ کرده بودم. پس از بازی یکشنبه‌ هفته‌ی گذشته برابر وردربرمن، می‌توانستم سه‌شنبه به ایران بیایم و تیم ملی هم چهارشنبه بازی داشت. به همین دلیل قلعه‌نویی اجازه داد که همراه تیم نباشم.


* و از این زمان بود که انتقادها از تو شروع شد؟


– متاسفانه در این چند وقت بعضی از روزنامه‌ها و رسانه‌ها یک طرفه قضاوت کردند. حتی برخی از خبرگزاری‌ها هم به من اهانت کردند اما، من پاسخ هیچ کدام از این رسانه‌ها را نداده و نخواهم داد. انتقاد مغرضانه جوابی ندارد. آنها نوشته‌اند که من در جام جهانی خوب نبوده‌ام. من یک سوالی دارم، آیا همه خوب بودند و من تنها بازیکن ضعیف تیم ملی بودم؟


* برای بازی با کره‌ی جنوبی به تیم ملی می‌آیی؟


– بله، برای دو بازی مقابل کره‌ی جنوبی و سوریه به تیم ملی اضافه می‌شوم. ما انسان ها باید کمی قدرشناس باشیم. من عرق به کشورم را نشان دادم. زمانی که تیم ملی مشکلات زیادی داشت و در آستانه‌ی حذف از مرحله‌ی انتخابی جام جهانی قرار گرفته بودیم، خلاف همه‌ی اختلاف‌هایی که داشتم، به تیم ملی بازگشتم و در دو بازی مهم با قطر و ژاپن گلزنی کردم. این گل‌ها، کمک کمی برای صعود تیم ملی به جام جهانی نبود اما، متاسفانه برخی از رسانه‌ها در یک هفته گذشته شروع کردند به بد نوشتن و انتقادهای مغرضانه علیه من. برای همه‌ی آنها متاسفم. با همه‌ی این وجود برای کمک به تیم ملی کشورم بازمی‌گردم.


* شایعه‌هایی مبنی بر خداحافظی‌ات از بازی‌های ملی پس از دو دیدار پیش روی تیم ملی شنیده می‌شود.


– اجازه بدهید که برای بازی با کره و سوریه بیایم و پس از آن حرف‌های بسیاری باقی می‌ماند که خواهم زد.


* نظرت درباره‌ی توقف تیم ملی برابر سوریه چیست؟


– با توجه به تعطیلی لیگ ایران، این نتیجه خیلی دور از ذهن نبود. ما در این دیدار از شانس‌های زیادی که به دست آوردیم استفاده نکردیم و سوریه از موقعیتی که کسب کرد، نهایت استفاده را برد.


* بازی با کره‌ی جنوبی هم دیدار بسیار سختی خواهد بود.


– دقیقا. امروز دیگر در دنیای فوتبال تیم ساده‌ای وجود ندارد، کره‌ی جنوبی هم همین وضعیت را دارد و ما مقابل این تیم بازی آسانی را پیش رو نخواهیم داشت.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

افشین قطبی: امیدوارم زمان طولانی را در ایران بمانم

مشکلات باشگاه از یک سو، برنامه‌ریزی فوتبال ایران و موج...

مادری که خودش را سزارین کرد

قلیعه نویی تاحالا در لیگ قهرمانان آسیا نبرده است!

هر چند سپاهان ۹۰ دقیقه روی دروازه العین خیمه زده...

مادری که خودش را سزارین کرد

قلعه نویی: آمار ۲گل برای یک بازی خوب است

امیر قلعه‌نویی پس از تساوی تیم ملی فوتبال کشورمان برابر...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب