وضعیت سهمیه متاهلین در کنکور ارشد

مادری که خودش را سزارین کرد
جام جم آنلاین: معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مصوبه اختصاص ۲۰ درصد سهمیه برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد تاکنون به سازمان سنجش آموزش کشور ابلاغ نشده و در صورت ابلاغ هم برای اجرا نیاز به تدوین دستورالعمل و آیین نامه اجرایی دارد.

حسین توکلی در گفتگو با خبرگزاری مهر در پاسخ به این پرسش که آیا مصوبه دولت برای اختصاص سهمیه ۲۰ درصدی به متاهلین در کنکور کارشناسی ارشد امسال اجرایی می شود یا خیر گفت: این مصوبه برای اجرا باید دستورالعمل و آیین نامه اجرایی داشته باشد که در کمیته‌ای متشکل از مسئولین وزارت علوم و سازمان سنجش بررسی می شود.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه با بیان اینکه در کنکور کارشناسی ارشد ۷۷۰ هزار نفر ثبت نام کردند، گفت: تعداد افراد ثبت نام کننده در کنکور کارشناسی ارشد ۸۹ نسبت به سال گذشته ۱۰۰ هزار نفر افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: آزمون تحصیلات تکمیلی سال ۱۳۸۹ در روزهای ۲۸ تا ۳۰ بهمن ماه سال جاری برگزار می شود و زمان و نحوه توزیع کارت آزمون در اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.

به گزارش مهر، براساس مصوبه دولت برای تسهیل ازدواج جوانان ۲۰ درصد سهمیه کنکور کارشناسی ارشد به متاهلین اختصاص خواهد یافت. این مصوبه بر اساس اعلام دولت از سوی معاون اول رئیس جمهور به دستگاههای ذیربط ابلاغ شده است.

این خبر برای اولین بار ۳۰ آبان ماه از سوی مهرداد بذرپاش معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی جوانان اعلام شد. وی در در جشنواره زوج خوشبخت ایرانی از اعطاء ۲۰ درصد سهمیه در کنکور برای زوج های جوان دانشجو که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دارند خبر داد.

این اظهار نظر کارشناسان و مسئولان مخالف را به واکنش واداشت. رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در واکنش به اظهارات رئیس سازمان ملی جوانان درباره اختصاص سهمیه ۲۰ درصدی به زوجهای دانشجو به مهر گفت: تعیین سهمیه برای قشری خاص در کنکور سراسری وظیفه دولت نیست و حتما مصوبه مجلس را می خواهد.

از سوی دیگر کامران دانشجو وزیر علوم با تاکید بر اینکه این مصوبه تشویق مناسبی برای ازدواج جوانان محسوب می شود در پاسخ به این سئوال مهر که ممکن است سوء استفاده هایی را نیز در پی داشته باشد گفت: تمامی این موارد در آیین نامه اجرایی مشخص خواهد شد.

وزیر علوم تاکید کرد: این مصوبه دولت به هیچ عنوان حقی از داوطلبی تضییع نخواهد کرد. بحث مهم در این مصوبه دولت تشویق افراد شایسته علمی به ازدواج است.

کامران دانشجو تاکید کرد که این مصوبه کاملا با کار کارشناسی نهایی شده است.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

*سایه‌ی سنگین ایران بر روی شورای حکام*

گرچه قرار است نشست فعلی شورای حکام جوی آرام را...

مادری که خودش را سزارین کرد

قهرمانی میلان در جام باشگاههای جهان

تیم فوتبال میلان ایتالیا، قهرمان جام باشگاههای جهان درسال ۲۰۰۷...

مادری که خودش را سزارین کرد

موهای دختر انگلیسی پس از شنا سبز شد

موهای بلند یک دختر مدرسه‌ای انگلیسی پس از شنا به...