یک میلیارد نفر افتتاحیه المپیک را از تلویزیون تماشا کردند

مادری که خودش را سزارین کرد

۱۵ درصد از مردم جهان مراسم افتتاحیه‌ی مسابقات المپیک را از طریق شبکه‌های تلویزیونی به تماشا نشستند.به گزارش سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیین آغازین مسابقات المپیک که جمعه (۱۸ مردادماه) در پکن برگزار شد، با یک میلیارد بیننده تلویزیونی در سراسر جهان مواجه بود.به نقل از رویترز، مراسم افتتاحیه‌ این مسابقات که درمدت زمان چهارساعت و نیم به روی آنتن شبکه‌های تلویزیونی رفت، رکورد یکی از پربیننده‌ترین آیین‌های افتتاحیه‌ی المپیک را به ثبت رساند؛ چرا که تقریبا اکثریت مردم چین به عنوان میزبان مسابقات و هم‌چنین پرجمعیت‌ترین کشور جهان به تماشای این مراسم از تلویزیون نشستند.


براین اساس به‌طور میانگین تخمین زده شده‌است که از میان بیش از یک میلیارد بیننده مراسم افتتاحیه المپیک، ۸۴۲ میلیون بیننده به کشور چین تعلق داشته‌است.
شبکه‌ی نیز امروز (دوشنبه) بی‌.بی.سی اعلام کرد که حدود ۵ میلیون بیننده در انگلستان به تماشای مراسم افتتاحیه‌ی المپیک نشسته‌اند.


مسوولان این شبکه هم‌چنین پیش‌بینی کرده‌اند که ۳۰ میلیون تن برخی از مسابقات المپیک را از طریق تلویزیون تماشا کنند.


براین اساس راجر موسی، دبیر بخش ورزشی بی‌.بی.سی، خاطرنشان کرد که تماشای مراسم افتتاحیه‌ی المپیک توسط میلیون‌ها تن از مردم در سراسر جهان، شروعی خوب برای این مسابقات محسوب می‌شود. وی ادامه داد: این آمار هم‌چنین شبکه‌ی بی.بی.‌سی را تشویق می‌کند تا پوشش تلویزیونی گسترده‌تری از مسابقات المپیک داشته باشد و اخبار دقیق‌تری را به بینندگانش ارائه دهد.به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تعداد بیننده مراسم افتتاحیه‌ی المپیک ۲۰۰۸ پس از المپیک آتن و سیدنی در رتبه‌ی بعدی قرار می‌گیرد. مراسم افتتاحیه‌ی المپیک آتن که در سال ۲۰۰۴ برگزار شد ۳و۹ دهم میلیارد بیننده داشت و افتتاحیه‌ی المپیک ۲۰۰۰ سیدنی نیز، ۳و۶ میلیارد بیننده را پای گیرنده‌ها نشاند.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

خسرو معتضد به کلهر: مجبوری تاریخ بفرمایی ؟!

آخرین نیوز: خسرو معتضد در پاسخ به اظهارات تاریخی مهدی...

مادری که خودش را سزارین کرد

تغییرات اساسی در سیاست های جرج بوش در پی شکست جمهوری خواهان در انتخابات کنگره آمریکا

شکست جمهوریخواهان در انتخابات کنگره آمریکا، جرج بوش را به...

مادری که خودش را سزارین کرد

حاشیه هاى شنیدنی کنفرانس خبرى احمدى نژاد

 سومین کنفرانس خبرى دکتر محمود احمدى نژاد رییس جمهورى اسلامى...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب