پیشنهاد فیزیکدان علم کوآنتوم به پنالتی زن‌ها در جام جهانی: ضربه را به گوشه بالای دروازه بزنید!

مادری که خودش را سزارین کرد

«کن بری» فیزیکدان نظری علم کوآنتوم به بازیکن‌هایی که در جام جهانی پشت ضربه پنالتی می‌ایستند پیشنهاد کرد توپ را به گوشه بالای دروازه بزنند.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این حرف ممکن است بدیهی به نظر برسد اما، تحقیقات علمی از سخنان بری حمایت می‌کنند.


بری گفت که می‌تواند به بازیکن‌ها در همه زمینه‌ها از جمله زدن ضربات آزاد یا مهار کردن پنالتی‌ها کمک کند:« علم می‌تواند برای بردن بازی‌ها نقشی مهم داشته باشد.»


نویسنده کتاب «چگونه گل بزنیم»، دیدارهای ماندگار فوتبال در پنجاه سال گذشته را تجزیه و تحلیل کرده و تحقیقاتی را در زمینه‌های فیزیک، زیست شناسی، کامپیوتر و روانشناسی درباره این ورزش انجام داده است.


مربی با استفاده از علم بیومکانیک برای محاسبه دامنه واکنش سنگربان‌ها در گرفتن ضربات پنالتی به این نتیجه رسیده که گوشه بالای دروازه‌ها، «منطقه مهار نشدنی» است.


استاد دانشگاه Bath انگلستان در نشستی خبری در لندن گفت:« اگر بازیکنی توپ را به این منطقه که بیست و هشت تا سی درصد چهارچوب دروازه را تشکیل می‌دهد بزند، تردیدی باقی نمی‌ماند که سنگربان هیچ کاری از دستش برنمی‌آید.»


او به دروازه‌بان‌ها پیشنهاد کرده تا پیش از نواخته شدن ضربه حرکت کنند زیرا اگر صبر کنند توپ پیش از واکنش آنها نیمی از راهش را می‌پیماید.


بری باور دارد نگاه دقیق به پای زننده ضربه پنالتی، به سنگربان‌ها در تشخیص جهت توپ کمک خواهد کرد:« در هشتاد و پنج درصد موارد، توپ همان جایی می‌رود که پای بازیکن پشت ضربه نشان می‌دهد.»

مطالب مشابه

فدراسیون والیبال: تیم ملی ترانه رسمی ندارد!

فدراسیون والیبال با صدور اطلاعیه‌ای انتشار ترانه‌ای تحت عنوان «ترانه...

مادری که خودش را سزارین کرد

بازیکن “سویا” در اثر ایست قلبی درگذشت

“آنتونیو پوئرتا”، بازیکن باشگاه “سویا”ی اسپانیا سه روز پس از...

مادری که خودش را سزارین کرد

سپاهان: دوم آبان را در تاریخ فوتبال ایران ثبت کنید

با توجه به صعود نخستین تیم ایرانی به مسابقات جام...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب