پژوهشگران ایرانی موفق به تولید سیم کارت‌های نسل جدید تلفن همراه شدند

مادری که خودش را سزارین کرد

محققان پژوهشکده میکروالکترونیک ایران موفق به تولید سیم کارت‌های نسل جدید تلفن‌های همراه در قالب یک کارت هوشمند با قابلیت‌های متنوع شدند که به زودی برای استفاده کاربران ایرانی عرضه خواهند شد.


دکتر مجتبی عطاردی، رییس پژوهشکده میکروالکترونیک و مجری طرح با اعلام این مطلب در گفت‌و‌گو با خبرنگار «فن‌آوری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) خاطرنشان کرد: این سیم کارت که بیش از هشت سال زمان صرف تحقیق و تولید آن شده در واقع یک کارت هوشمند است که کاربری به عنوان سیم کارت یکی از موارد استفاده آن است. کار بر روی این محصول چه از نظر سخت افزاری و چه نرم افزاری از ابتدا تا پایان تنها به دست توانای پژوهشگران ایرانی انجام شده است.عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف در ادامه درباره ویژگی‌های این سیم کارت، گفت: که این سیم کارت ورژن چهارم سیم کارت‌های تلفن همراه است و در آن تکنولوژیهای جدیدی مثل تکنولوژی نیمه هادی‌های جدید به کار رفته و بسیاری از مشخصات فنی تلفن‌های همراه نسل جدید را هم پشتیبانی می‌کند.


وی در ادامه تصریح کرد: می‌توان از این سیم کارت با توجه به محیط نرم افزاری که برای آن استفاده می‌شود به صورت چند منظوره استفاده کرد و به دلیل ارتباط خاصی که بین الگوریتم‌های رمز آن برقرار شده سرعت عملیات این سیم کارتها فوق‌العاده بالا رفته است.


عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف در پایان درباره تفاوت این سیم کارت با نسل‌های قبلی آن به ایسنا گفت: سیم کارتهای نسل قبل با نسل دوم تلفنهای همراه سازگار بود، ولی نسل جدید آن با نسلهای دو و نیم و سه سازگار است و علاوه بر آن که حافظه بیشتری در آن هست، رمزنگاری‌های خاصی دارد که در نسل قبلی وجود نداشت و همین طور پلت فرم سیستم عامل آن به گونه‌ای است که به صورت چند منظوره قابل استفاده است در حالی که در نسل قبلی سیم کارتهای تلفن همراه این قابلیت وجود نداشت.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

امن ترین و زلزله خیز ترین نقاط تهران اعلام شد!

  مناطقی که به رنگ زرد در این نقشه مشخص...

مادری که خودش را سزارین کرد

دستگیری یک پیرزن به خاطر دوست داشتن یک پیرمرد !

 پیرزن ژاپنى به اتهام تعقیب کردن مردى که دوستش داشت...

مادری که خودش را سزارین کرد

برای اینکه انقلاب خدایی بماند محبت و مودت را در جان‌‌ها نگاه داریم

برای اینکه انقلاب خدایی بماند محبت و مودت را در...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب