کاخ دلماباغچه استانبول Dolmabahce Palace » فایل دانلودر

کاخ دلماباغچه استانبول Dolmabahce Palace

کاخ دلماباغچه استانبول جبهه ای به طول ۶۰۰ متر در کنار ساحل تنگه در سمت اروپایی دارد. کاخ دلما باغچه ترکیبی از هنر اروپایی بوده و …

این کاخ جبهه ای به طول ۶۰۰ متر در کنار ساحل تنگه در سمت اروپایی دارد. کاخ دلما باغچه ترکیبی از هنر اروپایی بوده و در بین سالهای ۱۸۴۳ – ۱۸۵۶ ساخته شده و در ۳ طبقه و به صورت قرینه است و دارای ۲۸۵ اتاق و ۴۳ سالن می‌ باشد.

کاخ دلماباغچه استانبول Dolmabahce Palace

کاخ ساحلی به طول ۶۰۰ متر در کنار تنگه دارد. از طرف خشکی نیز دارای ۲ درب که یکی از آن‌ها دارای تزئینات فراوان است می‌ باشد. در وسط این کاخ ساحل که باغچه ای تمیز و زیبا آن را احاطه کرده یک سالن مراسم و باله که از سایر قسمت ‌ها مرتفع تر است دیده می‌ شود. دیوارها و سقف این کاخ با نقاشی ‌های هنرمندان اروپایی و با استفاده از چندین تن تزئینات طلایی دکور بندی شده است. در سالن و اتاق ‌های مهم همه اشیاء به یک رنگ می‌ باشد. کف کاخ در نقاط مختلف با یکدیگر متفاوت و با پارکت ‌های چوبی منقوش مفروش شده است. قالی ‌های پشمی و ابریشمی به عنوان زیباترین آثار هنری ترکیه در جای جای کاخ گسترده شده است. آثار هنرهای دستی نادر اروپایی و خاور دور نیز نقاط مختلف کاخ را تزیین نموده است. لوستر کریستالی، شمعدان و شومینه ‌ها نیز در بیش‌تر اتاق ‌ها خود نمایی می‌ کند.

کاخ دلماباغچه استانبول Dolmabahce Palace

بزرگترین سالن باله کاخ ‌های دنیا در این کاخ است. یک لوستر عظیم کریستالی ۴/ ۵ تن از سقفی به ارتفاع ۳۶ متر آویزان شده است. از میان ۶ حمام موجود، حمام بخش اندرونی با مرمرهای حجاری شده تزیین شده است. گالری ‌های فوقانی سالن بزرگ ویژه ارکستر و دیپلمات ‌ها
بوده است. به بخش حرم پس از عبور از راهروهای طولانی وارد می‌ شویم. از این ساختمان که درب ورودی آن از طرف بشیکتاش می‌ باشد، ا کنون به عنوان موزه هیکل و نقاشی استفاده می‌ شود.

منبع: اینترنت

مطلب بالا در دسته‌بندی جالب و خواندنی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۳ January 2015 | 8:30 am منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما
فرشته نجات ۳۰ دی ۹۰

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.