گام‌‌های سنگین قدم‌‌های چابک

مادری که خودش را سزارین کرد

در این رقابت‌‌ها باید ابتدا نتایج حسن تفتیان، دونده سرعت و یکی از پدیده‌‌های دوومیدانی در یک سال اخیر را به همراه رضا قاسمی که از دونده‌‌های المپیکی هستند و مدت‌‌ها پیش جواز المپیک ۲۰۱۶ را کسب کرده بودند،‌ از نتایج ورزشکاران دیگر جدا نمود. طلا و نقره این قهرمانان المپیکی نشان داد،‌ آن‌ها در مسیر آماده‌سازی خود گام‌‌های مطمئنی برداشته‌اند.

سپیده توکلی با وجود ناکامی در دوره قبل این مسابقه‌‌ها همین طور بازی‌‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون تلاش نمود در قطر به مدال برسد. در بررسی ماده به ماده می‌‌بینیم در موادی که از این ورزشکار انتظار عملکرد بهتری می‌‌رفت، نتوانست نتایج مطلوبی بگیرد و در آخر با اعتراض روی عملکرد ورزشکار هندی در دوی ۸۰۰ متر مدال خود را از برنز به نقره ارتقا داد.

مصطفی ابراهیمی،‌ از دوندگان خوش آتیه‌ای است که مدت‌‌ها به دنبال حضور در یک میدان برون‌مرزی بود. او توانست در دوی ۸۰۰ متر به مدال برنز برسد و با رکورد ملی که جابه‌جا نمود، امیدهای بیشتری را برانگیخت.

یکی از نکات قابل تامل پیکارها این بود که مریم طوسی و سجاد هاشمی آهنگری، رکوردداران دوی ۴۰۰ متر با ارتکاب خطای خط در دور مقدماتی از رقابت‌‌ها کنار رفتند و مهدی زمانی که در دوره گذشته به مدال طلا دست یافته بود، به عنوان تنها نماینده ایران راهی مرحله نیمه‌نهایی شد، اما شوربختانه قهرمان دوره قبل در این دوره حتی به فینال نرسید.

لیلا رجبی، ورزشکار المپیکی ایران در فاصله شش ماه تا المپیک در یک میدان آسیایی ضعیف‌تر از انتظار ظاهر شد و عملکرد قابل قبولی نداشت.

نگاهی به سایت کنفدراسیون دوومیدانی آسیا نشان می‌‌دهد، در دوی ۴ در ۴۰۰ متر امدادی مردان فقط دو تیم قطر و ایران حضور داشتند. به هر روی اگر ایران از مدال طلا باز می‌‌ماند،‌ روی سکوی دوم قرار می‌‌گرفت و قطعا یک مدال نقره اتفاقی در انتظارش بود.

از طرفی در دوی ۴ در ۴۰۰ متر بانوان نیز سه تیم حضور داشتند. سپیده توکلی که فقط در مواد پنجگانه و ارتفاع حاضر می‌‌شد، خود را به ترکیب سه دونده دیگر رساند تا بتوانند یک مدال اتفاقی دیگر را برای دوومیدانی ایران به ارمغان بیاورند.

در این ماده، مریم طوسی و فرزانه فصیحی حضور داشتند، اما نکته جالب توجه، حضور الناز کمپانی بود. کمپانی رکورددار دوی با مانع ایران چندی پیش تصمیم گرفت ماده رقابتی خود را تغییر دهد. وی تمرینات خود را به صورت حرفه‌ای در ماده هفتگانه (پنجگانه داخل سالن) دنبال نمود، اما در این رقابت‌‌ها باز هم در دوی ۶۰ متر با مانع حاضر شد و با وجود نگرفتن نتیجه لازم، در ترکیب دوی ۴ در ۴۰۰ متر امدادی قرار گرفت.

مهیار آذر

مطلب بالا در بخش ورزشی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۵ February 2016 | 11:15 am منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

رونالدینیو بدترین و رونالدو بهترین بازیکن برزیل

آمار نشان می‌دهد که تا مرحله یک چهارم پایانی جام...

بیش از ۱۰ هزار نفر در یک شب از موزه برنابئو رئال مادرید دیدن کردند

دلایل ثروتمند بودن رئال مادرید بیش از ۱۰ هزار نفر...

از حریفان اصلی رضازاده در وزنه‌برداری خبری نیست

رقابت‌های قهرمانی جهان- دومنیکن از حریفان اصلی رضازاده در وزنه‌برداری...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب

کارت شارژ رایگان