گزارش CNN از موفقیت‌های پژوهشگران سلول‌های بنیادی در ایران

مادری که خودش را سزارین کردشبکه خبری CNN در گزارشی با اشاره به قوانین آزادانه ایران در زمینه تحقیقات سلول‌های بنیادی اذعان کرد که ایران در زمینه تحقیق و پژوهش بر روی سلول‌های بنیادی در ردیف اول کشورهای جهان قرار دارد.


به گزارش سرویس «فن‌آوری» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این گزارش تصریح شده که ایران از آزادانه‌ترین قوانین در زمینه تحقیقات بر روی سلول‌های بنیادی برخوردار است.


در این گزارش آمده است که امروزه دانشمندان و محققان در این کشور روش‌های گوناگون برای معالجه بیماری‌های مختلف از بیماری‌های قلبی گرفته تا بیماری ام. اس. را بر روی موش‌های آزمایشگاهی مورد آزمایش قرار می‌دهند.


به علاوه این دانشمندان (در پژوهشکده «رویان» جهاد دانشگاهی) ماه گذشته موفق به شبیه سازی گوسفندی شده‌اند که هنوز زنده است و هم اکنون ناظران خارجی برای اثبات این اظهارات به ایران دعوت شده‌اند.


خبرنگار سی ان ان در این گزارش می‌افزاید: ما از یک آزمایشگاه دولتی و یک بیمارستان خصوصی در تهران بازدید کردیم. مردان و زنان در این فضاها مشغول به کار با میکروسکوپ‌ها و ظروف آزمایشگاهی بودند و مطالبی را در باره آزادی در فعالیت‌هایشان به ما گفتند که اکثر دانشمندان در کشورهای غربی به آنها رشک می‌برند.


وی در ادامه خاطر نشان کرد: یکی از محققان برجسته ایرانی در رشته سلول‌های بنیادی در این کشور به ما گفت که در ایران برای انجام این تحقیقات آزادی کامل وجود دارد و ما می‌توانیم بسیار به راحتی کارهایمان را انجام دهیم و هیچ محدودیت یا مشکلی نداریم.


در پایان گزارش این شبکه خبری آمریکایی به این مساله اذعان شده که براساس قرائن موجود « پیشرفت‌های علمی ایران در تمامی زمینه‌ها بی‌وقفه ادامه دارد.»‌   


انتهای پیام


 


تولد «رویانا» دومین گوسفند شبیه‌سازی ایران در پژوهشکده «رویان» جهاد دانشگاهی «رویانا» دومین گوسفند شبیه‌سازی شده ایران - پژوهشکده «رویان» - اصفهان

مطالب مشابه

روش استتار عناصر داعش در برابر پهپادها

وسیله استتار جالب داعشی‌ها در برابر پهباد

روزنامه انگلیسی دیلی میل با انتشار این فایل تصویری نوشت:...

مادری که خودش را سزارین کرد

تیم المپیاد نجوم ایران در جایگاه سوم جهان

تیم المپیاد نجوم ایران در یازدهمین المپیاد جهانی نجوم با...

مادری که خودش را سزارین کرد

شرایط حضور “پله” در ایران فراهم شده است

مربی برزیلی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: شرایط حضور “پله” در...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب