یارانه نقدی اردیبهشت چه زمانی پرداخت می‌‌شود؟

مادری که خودش را سزارین کرد

بررسی ‌ها نشان می‌ دهد طی ماه ‌های اخیر یارانه نقدی خانوار با تاخیر ۲۰ تا ۲۶ روزه به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است و بر همین بنیاد یارانه نقدی اردیبهشت ماه نیز به احتمال فراوان تا اوایل هفته آینده واریز خواهد شد.

زمان پرداخت یارانه اردیبهشت

 بررسی ‌ها نشان می‌ دهد طی ماه ‌های اخیر یارانه نقدی خانوار با تاخیر ۲۰ تا ۲۶ روزه به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است و بر همین بنیاد یارانه نقدی اردیبهشت ماه نیز به احتمال فراوان تا اوایل هفته آینده واریز خواهد شد.

این اتفاق در شرایطی رخ می‌ دهد که موضوع حذف یارانه نقدی ثروتمندان همچنان در ابهام قرار دارد و مسئولان دولتی اعلام کرده اند علی رغم وجود مشکلات مالی متعدد به منظور تأمین منابع مالی مورد نیاز برای پرداخت یارانه نقدی، با حذف غیر منطقی یارانه اقشار مختلف مخالف هستند.

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در این رابطه گفته است دولت با حذف یارانه خانواده‌هایی که سرپرست آن‌ها بالای ۳ میلیون تومان درآمد دارند بدون در نظر گرفتن شرایط خانواده‌‌ها مخالف است.

ابهام درباره آینده یارانه نقدی و چگونگی اصلاح این قانون و همچنین مصوبه قطع یارانه ۲۴ میلیون ثروتمند موجب شده است تا در فروردین ماه سال جاری روند قطع یارانه ثروتمندان متوقف شود و انچنان که معاون وزیر کار گفته است در فروردین هیچ خانواری حذف نشده است و در صورت وجود چنین موضوعی قابل پیگیری است.

اما در این شرایط موضوعی که کاملا روشن است ضرورت اصلاح نحوه اجرای قانون هفمندی یارانه ‌ها و پرداخت یارانه نقدی است که دولت و مجلس نیز بر این موضوع تأکید دارند و اظهارنظرهای مختلفی در این رابطه مطرح می‌ شود.

ایرج عبدی نماینده خرم آباد در مجلس در این رابطه می‌ گوید اختلافی که در خصوص پرداخت یارانه‌‌ها وجود دارد این است که دولت می‌‌گوید باید دست ما باز باشد تا اقشاری که یارانه آن‌ها باید قطع شود را خود مشخص کنیم و مجلس نیز برای اینکه این قانون اجرایی شود گروه هایی از جامعه را مشخص کرده که باید یارانه آن‌ها قطع شود.

اما کارشناسان اقتصادی معتقدند تشخیص مجلس این است که به سه گروه‌ درآمدی بالا یارانه پرداخت نشود. اینجا دیگر به نظر می‌‌رسد مجلس نباید وارد مصادیق شود. مجلس تنها می‌‌گوید سه گروه را شناسایی و یارانه نقدی آن‌ها را حذف و درآمدهای آن را صرف پشتیبانی از تولید و اشتغال کنید. این حرف منطقی است اما حالا دیگر دولت است که باید سازوکاری یا ابزار یا شاخص‌هایی را برای شناسایی این گروه‌‌ها پیدا کند.

در این شرایط بررسی ‌ها نشان می‌ دهد از آذر ۸۹ تا فروردین سال جاری رقمی بالغ بر ۲۳۷ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به مردم پرداخت شده است که سهم هر ایرانی در حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده است.

کارشناسان معتقدند در شرایطی که این روند هرچه سریع تر اصلاح نشود آسیب ‌های غیر قابل جبرانی برای اقتصاد کشور به همراه خواهد شد و مسئولان دولتی باید هرچه سریع تر و به منظور جلوگیری از این آسیب ‌ها که از دسته مهم ترین آن‌ها تزریق بی هدف پول است، قانون هدفمندی یارانه ‌ها را اصلاح کنند.

جام نیوز

اخبار مرتبط:

حذف یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی قطعی شد

فهرست جدید مشمولان حذف یارانه نقدی

سرنوشت یارانه نقدی در سال ۹۵

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۱ May 2016 | 11:52 am منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

۵۰ میلیون تومان برای فروش رندترین شماره شبکه‌ همراه اول

نخستین شماره‌ی شبکه‌ی تلفن همراه که رندترین شماره شبکه نیز...

مادری که خودش را سزارین کرد

عکس های جالب از …

دیروز همان ۲۴ آذر بود که صداوسیما یک میلیون و...

افراد معتدل به مجلس بروند/۳ بار دستور قطع مذاکره را دادم

به گزارش جام جم آنلاین، حجت‌الاسلام حسن روحانی در سخنرانی...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب