۱۱ میلیون دانش‌آموز در سال تحصیلی جدید شیر رایگان دریافت می‌کنند

مادری که خودش را سزارین کرد

در سال تحصیلی جدید ۱۱میلیون دانش‌آموز مقطع ابتدایی و راهنمایی کشور شیر رایگان دریافت می‌کنند.


به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش ایسنا بر اساس مصوبه شورای اقتصاد، وزارت آموزش و پرورش به عنوان دستگاه مباشر تأمین و توزیع شیر مدرسه، موظف است از ابتدای مهر ماه تا پایان اسفند ماه سال جاری، تمام دانش‌آموزان مقطع ابتدایی، راهنمایی ( با اولویت دختران و مناطق محروم) مدارس شبانه‌روزی،‌ مهدهای کودک تحت پوشش سازمان بهزیستی و وزارت آموزش و پرورش، پیش دبستانی و مراکز شبانه‌روزی کودکان بی‌سرپرست سراسر کشور را ( حداکثر تا سقف جمعیت ۱۱ میلیون نفر) تحت پوشش اجرای برنامه توزیع شیر رایگان قرار دهد.


به همین منظور سقف اعتباری برای توزیع ۱۶۵ هزار تن شیر (سرانه ۱۴ کیلوگرم) در مدارس، ۹۲۴ میلیارد ریال ادر نظر گرفته شده است.


گفتنی است درصد چربی شیر در بسته‌های مختلف همانند شیر خانوار ۵/۲ درصد خواهد بود.


همچنین به منظور بررسی اثرهای اجرایی برنامه توزیعی شیر مدرسه و ترویج مصرف شیر در بین دانش‌آموزان ، مبلغ ۲میلیارد ریال از محل یارانه شیر مدرسه اختصاص می‌یابد.


به گزارش ایسنا در سال تحصیلی جدید، تهیه و توزیع شیر مدرسه که پیش از این در اختیار وزارت جهاد کشاورزی بود، به دستور رییس‌جمهوری به آموزش و پرورش واگذار شد.


بر این اساس، مسؤولیت توزیع شیر مدارس به استان‌ها واگذار شده و رؤسای سازمان‌های آموزش و پرورش، دبیر کمیته تهیه و توزیع شیر مدارس خواهند بود.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

ترور ذوالفقار حزب‌الله در دمشق

صهیونیست‌‌ها متهم اصلی ترور فرمانده ارشد حزب‌الله هستند ترور ذوالفقار...

مادری که خودش را سزارین کرد

آیا ایران بسته پیشنهادی کشورهای ۱+۵ را باز کرده‌ است؟

به گفته‌ی وزیر امور خارجه‌ی کشورمان، ایران بسته‌ی پیشنهاد هسته‌یی...

اتمام بنزین 400 تومانی

با بنزین ۴۰۰ تومانی خداحافظی کنید!

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: با...