۱۱۷ روز تا المپیک

مادری که خودش را سزارین کرد

کشتی؛ چشم و چراغ ورزش ایران

کشتی ایران در المپیک به معرفی نیاز ندارد زیرا سال‌هاست این ورزش در المپیک‌‌ها برای ورزش ایران افتخارآفرین بوده است. بنابراین بی‌دلیل نیست اگر کشتی را در ریودوژانیرو هم امید اول ورزش ایران برای مدال آوری بدانیم.

در کشتی، آزادکاران تمام سهمیه‌‌ها را به دست آوردند، اما فرنگی‌کاران برای سهمیه اوزان اول و آخر کشتی‌‌های انتخابی را پیش‌رو دارند. سه طلای حمید سوریان، امید نوروزی، قاسم رضایی، نقره صادق گودرزی و برنزهای نکویی لشگری و کمیل قاسمی کشتی را در المپیک لندن بیش از همیشه درخشان کرده بود. لاس‌وگاس جایی بود که کشتی ایران موفق به کسب هشت سهمیه از ۱۲ سهمیه ممکن شد. تیم کشتی آزاد که عملکرد بهتری در این تورنمنت داشت در پنج وزن سهمیه المپیک را به دست آورد و فقط دستش از کسب سهمیه سنگین‌ وزن کوتاه ماند.

مسابقه‌‌های انتخابی برای فهرست پایانی کشتی‌گیران برگزار نشده، اما ستاره‌هایی مثل حسن رحیمی، رضا یزدانی، حسن یزدانی، پرویز هادی، کمیل قاسمی، نکویی لشکری و علیرضا کریمی امیدهایی هستند تا در ریو تمام تلاش خود برای مدال کشتی آزاد به کار گیرند و هر یک در صورت راهی شدن به المپیک یک بار دیگر کشتی را امید اول مدال‌آوری کنند.

حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی، سه طلایی لندن به همراه مهدی علیاری و یوسف قادریان فرنگی‌کارانی هستند که بدون شک کانون امید کاروان ایران در ریو خواهند بود.

مطلب بالا در بخش ورزشی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۰ April 2016 | 6:00 am منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

بازی فوتبال به دلیل فقدان بازیکن متوقف شد

دوشنبه ۷ فروردین ماه ۱۳۸۵   20:04   جام جم...

فهرست جدید تیم ملی فوتبال ایران اعلام شد

فهرست جدید تیم ملی فوتبال ایران اعلام شد خبرگزاری فارس:...

مادری که خودش را سزارین کرد

فرکی: غمگینی برانکو برای فوتبال ایران است

تمرینات تیم ملی فوتبال کشورمان پس از یک روز استراحت...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب

کارت شارژ رایگان