۵/۶۲ درصد ایرانیان ضرورتی به مذاکره با آمریکا احساس نمی‌کنند

مادری که خودش را سزارین کرد
بر اساس نظر‌سنجی خبرگزاری فارس:


۵/۶۲ درصد ایرانیان ضرورتی به مذاکره با آمریکا احساس نمی‌کنند


خبرگزاری فارس: براساس نظر‌سنجی انجام شده ۵/۶۲ درصد ایرانیان با توجه به پیوستن ایران به باشگاه هسته‌ای، ضرورتی به مذاکره ایران با آمریکا احساس نمی‌کنند.


بر اساس این نظر‌سنجی که به سفارش خبرگزاری فارس و توسط یک موسسه نظر‌سنجی در ۵ شهر بزرگ کشور یعنی تهران، مشهد، تبریز، اهواز و قم و درخصوص موضوع «مذاکره ایران و آمریکا درباره عراق» انجام شده است، پاسخگویان نظرات خود را درباره ابعاد مختلف این موضوع بیان کرده‌اند.
۵/۶۲ درصد پاسخگویان به این پرسش که «به نظر شما در حال حاضر که ایران به باشگاه هسته‌ای پیوسته است، آیا ضرورتی به مذاکره با آمریکا احساس می‌شود؟» پاسخ منفی داده‌اند و ۸/۳۶ درصد آنها پاسخ مثبت و ۷/۱ درصد نیز پاسخی نداده‌اند.
همچنین بر اساس این نظرسنجی ۲/۶۲ درصد پاسخگویان موفقیت ایران در دستیابی به چرخه سوخت هسته‌ای را در مذاکرات موثر دانسته و اعلام کرده‌اند این موضوع ایران را در موضع برتر قرار می‌دهد.
۶/۲۴ درصد نیز معتقدند دستیابی به چرخه سوخت، مذاکرات را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. ۹/۸ درصد هم اعلام کرده‌اند هیچ تاثیری در روند مذاکره ندارند.
در این نظر‌سنجی، ۴۱ درصد پاسخگویان مذاکره با آمریکا درباره موضوع عراق را به شرط آنکه ارزش‌های انقلابی و منافع ملی ایران تامین شود، خوب دانسته‌اند. ۵/۱۶ درصد اصل مذاکره را مفید، ۵/۱۷ درصد غیرمفید و ۵/۱۲ درصد هم مذاکره با آمریکا را در هر شرایطی لازم ندانسته‌اند.
پاسخگویان در این نظر‌سنجی به این پرسش که شما تا چه حد «درباره مذاکره ایران و آمریکا درباره عراق اطلاع دارید؟» ۷/۱۷ درصد گزینه خیلی زیاد و زیاد، ۵/۴۴ درصد گزینه تاحدی و ۳/۲۹ درصد گزینه کم و خیلی کم را انتخاب کرده‌اند.
در این نظر‌سنجی، نظر مردم درباره ویژگی‌های گروه مذاکره کننده نیز پرسیده شده است.
۶۲/۲۳ درصد پاسخگویان معتقدند مصالح ملی باید برای آنها اصل باشد، ۵/۲۱ درصد معتقدند مذاکره‌کنندگان باید دارای سوابق انقلابی باشند، ۷۵/۱۳ درصد گفته‌اند از یک طیف و جناح نباشند، ۴۷/۱۹ درصد معتقدند باید به اصول دیپلماسی آشنا باشند و ۵۲/۱۸ درصد نیز داشتن موضع مقتدرانه در هنگام مذاکره را ویژگی اصلی مذاکره‌کنندگان دانسته‌اند.
و بالاخره در این نظر‌سنجی، نظر پرسش‌شوندگان درباره تاثیر رزمایش پیامبر اعظم (ص) در آب‌های جنوبی کشور بر روند مذاکره سوال شده است. ۳/۶۸ پاسخگویان معتقدند این رزمایش ایران را در موضع برتر قرار داده است.
۱۲ درصد گفته‌اند مذاکره اساساً ضرورتی ندارد و ۸/۱۱ درصد گفته‌اند هیچ تاثیری در روند مذاکره ندارد و بقیه گزینه بدون پاسخ یا سایر موارد را انتخاب کرده‌اند.
این نظر‌سنجی به شیوه علمی انتخاب خوشه‌ای و با مراجعه به میادین، تفریح‌گاه‌ها و درب منازل انجام شده است.
جامعه آماری این نظر‌سنجی ۲۹۴۹ نفر از افراد بالای ۱۵ سال شهرهای تهران، مشهد، تبریز، قم و اهواز بوده و در نیمه دوم فروردین ماه سال جاری انجام شده است.
در این نظر‌سنجی ۸/۴۴ درصد پاسخگویان تحصیلات متوسطه و دیپلم، ۶/۳۰ درصد فوق‌دیپلم و لیسانس، ۶/۱۵ درصد ابتدایی و راهنمایی، ۷/۴ درصد فوق لیسانس و بالاتر و ۳/۴ درصد تحصیلات حوزوی داشته‌اند.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

مخالفان آمریکایی برجام درپی کند کردن توافق هسته‌ای هستند

به رپرتاژ فایل دانلودر و به نقل از جام جم...

مبلغ بیمه خودروها در سال ۹۵ اعلام شد + نرخ جدید

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از بیمه گذاران وسائل نقلیه...

مادری که خودش را سزارین کرد

دستور سرلشکر جعفری به سپاه‌‌‌های استانی

سیاست > نظامی – تسنیم نوشت:سخنگوی سپاه پاسداران بیان کرد:‌ سرلشکر جعفری...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب