۸۸ روز تا المپیک

مادری که خودش را سزارین کرد

بانوی کاملا المپیکی

زهرا نعمتی، عضو تیم ‌ملی تیراندازی با کمان بانوان معلول ایران است. وی نخستین و تنها زن در تاریخ ورزش ایران است که موفق به کسب مدال طلا در بازی‌‌های پارالمپیک شده است. او ۲۹ می‌ ۲۰۱۳ ـ ۸ خرداد ۹۲ ـ در مراسم کمیته بین‌‎المللی المپیک در سن‌پترزبورگ روسیه جایزه معتبر ورزشکار برتر پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن را از سوی بنیاد بین‌‎المللی اسپورت آکورد دریافت کرد.

او همچنین نخستین ورزشکار ایرانی و نخستین بانوی آسیایی و سیزدهمین ورزشکار تاریخ است که توانست هم در المپیک و هم در پارالمپیک سهمیه بگیرد. نعمتی همچنین با تصمیم کمیته ملی المپیک ایران به عنوان پرچمدار ایران در بازی‌‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ ریو انتخاب شد. او نخستین بانوی مسلمان معلول است که پرچمدار کاروان المپیک یک کشور شده است.

پایگاه اطلاع رسانی کمیته بین‌المللی پارالمپیک در گزارش خود نوشت: نعمتی یکی از مشهورترین ورزشکاران پارالمپیکی ایران است. او در بازی‌‌های قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۵ موفق به کسب مدال طلا شد و به بازی‌‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو راه پیدا کرد.

نعمتی در لندن ۲۰۱۲ یک رکورد پارالمپیکی از خود به جای گذاشت و در ماده ریکرو انفرادی موفق به کسب مدال طلا شد. وی همچنین در رقابت‌‌های ریکرو آزاد بانوان به مدال برنز رسید.

این پایگاه اطلاع‌رسانی نوشت: موفقیت نعمتی سبب پوشش خـبـری رسانه‌‌‌های داخلی شد و الهام‌بخش زنان ایرانی برای شرکت در رشته‌‌‌های پارالمپیکی بویژه تیر و کمان شده است.

خـبـر و مطلب بالا در گروه زنان – دختران و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۹ May 2016 | 11:40 am منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

بازسازی چهره زن ۵ هزار ساله ایرانی(صاحب قدیمی ترین چشم مصنوعی جهان)

  دانشمندان ایرانی و ایتالیایی، چهره اسکلت کشف شده متعلق...

مادری که خودش را سزارین کرد

خیز بلند دختران قایقران برای کسب سهمیه المپیک

به رپرتاژ فایل دانلودر و به نقل از جام جم...

مادری که خودش را سزارین کرد

ارغوان رضایی:ایرانی بودنم به من قدرت می دهد

برای شناختن ارغوان رضایی لازم نیست که حتما اهل ورزش...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب