آب استخر را قورت ندهید!

ایسنا: رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی توصیه کرد: در صورت ورود آب استخر به دهان نباید آن را قورت بدهید چون آب بیشتر استخرها آلوده به میکروبهایی هستند که در سطح بدن افراد وجود دارد.

دکتر ایرج خسرونیا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: اگرچه کلر باعث ضدعفونی شدن آب می‌شود اما بر سلامت پوست و چشم افراد تاثیر منفی می‌گذارد.

وی تاکید کرد: کودکان زیر ۵ سال را برای شنا به استخرهای عمومی نبرید چون این کار باعث ابتلای کودکان به عوارض پوستی و انتقال برخی بیماریها به آنان می‌شود.

رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی به افرادی که برای تفریح کوهنوردی می‌کنند، توصیه کرد: مواد غذایی فاسد شدنی را همراه خود به کوهستان نبرید بلکه از موادی مانند نان، خرما، سبزی و میوه‌ها در این مکان استفاده کنید.

وی تاکید کرد: افرادی که برای کوهنوردی می‌روند لازم است لباسهای ضخیم نپوشند تا گرمازده نشوند. علاوه بر آن در طول کوهنوردی از مایعات بهداشتی مانند آب و آب میوه استفاده کنند.

رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی با اشاره به خطر گزش حشرات در فصل تابستان اظهار کرد: ممکن است برخی از افراد به نیش حشرات زیاد حساسیت داشته باشند. بنابراین لازم است آنان زمانی که به مناطق کوهستانی می‌روند لباسهای پوشیده به تن کنند تا نیش حشرات به آنان آسیب نرساند. علاوه بر آن، این افراد می‌توانند داروهای ضد حساسیت همراه خود ببرند.

وی توصیه کرد: در این مناطق به گیاهان دست نزنید چون این کار باعث بروز آلرژی و کهیر می‌شود و گاهی اوقات تنگی نفس را به همراه دارد.

خسرونیا در ادامه گفت: مبتلایان به بیماریهای قلبی و ریوی به ارتفاعات نروند و در سطوح مسطح تفریح کنند.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.