آثار و نتایج صدقه و شرایط آن چیست ؟
صدقه نتایج و آثار دنیوى و اخروى بسیارى دارد. در روایت است امام صادق(ع) از پیامبر اکرم(ص) نقل کرده که فرمودند: انّ الصدقه تدفع میته السوء عن الانسان‏؛ صدقه مرگ بد را از انسان دور مى‏سازد»، (بحارالانوار، ج ۱۸، ص ۲۱). هم‏چنین امام کاظم(ع) از پیامبر(ص) نقل مى‏کنند که: الصدقه فى السر تطفى غضب الرب‏؛ صدقه در پنهانى خشم پروردگار را خاموش مى‏گرداند». (بحارالانوار، ج ۷۴، ص ۱۰۳)
صدقه باید با نیت خالص و بدون منت گذارى انجام گیرد و به مستحق واقعى برسد. کسانى که گدایى مى‏کنند، وضعیت‏هاى کاملاً متفاوتى دارند: برخى واقعاً نیازمند مى‏باشند، برخى هیچ نیازى نداشته و گدایى برایشان نوعى عادت است. برخى نیز گرفتار اعتیاد و بزهکارى بوده و کمک‏هاى مردم را در طریق نامشروع مصرف مى‏کنند. بنابراین در کمک به آنان باید با دقت و توجه به جهات مختلف عمل کرد.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 35
  • ۰۵ آبا ۸۶
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.