آخرین وضعیت راکتور اراک و تأسیسات هسته‌ای فردو

به گزارش فایل دانلودر و به نقل از جام جم آنلاین، علی اکبر صالحی در پاسخ به این سوال که وضعیت راکتور اراک در حال حاضر چگونه است گفت: حال راکتور اراک بسیار خوب است.

وی ادامه داد: طراحی‌های جدید برای راکتور صورت گرفته است و یک سال است که این طراحی را شروع کردیم از سوی دیگر با چینی‌ها در ارتباط هستیم که دو هفته پیش کارشناسانشان در ایران حضور داشتند و در همین رابطه طراحی‌های مفهومی را مورد تبادل نظر قرار دادیم، انشاالله در یک فرصت مناسب که این کار به خوبی به جلو رفت تفاوت راکتور قدیم و جدید را در معرض دید مردم قرار خواهیم داد.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان با اشاره به آخرین خبرها در مورد وضعیت فردو گفت: فردو در جهت آن چیزی که برای تعیین کردیم پیش می‌رود البته کار فردو مفصل‌تر است چرا که باید بخشی از آن به آزمایشگاه تبدیل شود که مستلزم خرید تجهیزات با تأمین نیروی انسانی است به همین جهت چندین سال به طول خواهد انجامید.

صالحی افزود: بخش دیگر فردو برای تولید رادیو داروست که در حال حاضر در حال رایزنی با روسیه هستیم و کارشناسان هر دو کشور به طور جدی مشغول به کار هستند که امیدواریم در یک زمان قابل قبول بحث ایزوتپ‌های پایدار شروع شود که خود این قدم بزرگی درسطح جهان است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کشور جدید برای همکاری هسته‌ای به لیست پیوسته است یا خیر گفت: کشورهای زیادی اعلام آمادگی کردند در حال حاضر در لیست کشورهایی چون کره جنوبی، ژاپن، چین هستند البته با فرانسه صحبت‌هایی شده است همچنین در زمینه‌های علمی ایتالیا و آلمان اعلام آمادگی کردند به ویژه درآلمان مجموعه‌ بزرگی وجود دارد که انشاالله بتوانیم همکاری‌ها را شروع کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان نشان کرد: در فرانسه نیز مجموعه بزرگی به نام ایتر وجود دارد که مقدمات آن مقدمات همکاری انجام شده است اما فعلا قصد اعلام جزئیات را نداریم.

منبع:باشگاه خبرنگاران

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۳ February 2016 | 11:19 pm منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.