آرمناک پطروسیان: مشکل این است؛ همه میرزاپور را با عابدزاده مقایسه می‌کنند

آرمناک پطروسیان قدیمی‌ترین دروازه‌بان حاضر در لیگ برتر است. او که در ده سال حضورش در ایران به نظر کارشناسان بهترین عملکرد را داشته و بسیاری او را یک تیم نامیدند، چند سال پیش و در روزهایی که دروازه‌ی تیم ملی به پاشنه‌ی آشیل تبدیل شده بود، بسیاری آرزو می‌کردند که پطروسیان تابعیت ایرانی می‌داشت و می‌توانست از دروازه‌ی ایران حفاظت کند، هر چند که به گفته‌ی خودش او هیچ علاقه‌ای برای حضور در تیم ایران نداشته و ندارد.


آرمناک پطروسیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت که هیچ‌گاه دوست نداشته دروازه‌بان تیم ملی ایران باشد و عابدزاده را نعمت بزرگ خداوند برای فوتبال ایران می‌داند. هر چند که معقتد است بسیاری از انتقادهای امروز از دروازه‌بان‌های تیم ملی به دلیل مقایسه‌ی آنها با اسطوره‌هایی همچون عابدزاده و حجازی است.


گفت‌وگوی ایسنا با پطروسیان به شرح زیر است:


** نظرت درباره‌ی دروازه‌بان‌های حاضر در اردوی تیم ملی چیست؟


– میرزاپور، طالب‌لو، واعظی و رودباریان، هر چهار نفر بهترین دروازه‌بان‌های فوتبال ایران هستند؛ اما, این که کدام یک از این چهار نفر دروازه‌بان شماره یک ایران باشد, انتخاب بسیار سختی است و هر آنچه که کادر فنی نظر بدهد، همان است و هر کسی که انتخاب شود قابل احترام است. نمی‌توان گفت که آنها ضعیف هستند، بلکه بسته به تاکتیک تیم ملی، سرمربی دروازه‌بان اصلی را انتخاب می‌کند.


* فکر می‌کنی از چهار دروازه‌بان حاضر در اردو کدام یک خط خواهند خورد؟


– پرسش بسیار سختی است. هر چهار نفر آنها جزو بهترین‌ها هستند و حذف یکی از آنها وظیفه‌ی سرمربی را سنگین‌تر می‌کند؛ اما, به نظر من این مساله در نهایت به سود فوتبال است چرا که حضور این دروازه‌بان‌های آماده، رقابت را بیشتر می‌کند. مشخص است که اگر شما بازیکن خوب زیاد داشته باشید, بهتر است؛ نه این که بازیکنان ضعیف داشته باشید که ندانید کدام را خط بزنید.


** دلیل انتقاد از ابراهیم میرزاپور چه بوده است؟


– تمام بازیکنان و دروازه‌بان‌ها در سراسر جهان بالا و پایین دارند و هیچ بازیکنی را نمی‌توانید پیدا کنید که همیشه در یک سطح باشد. اضافه بر این، مشکل این است که همه‌ی مردم ایران، میرزاپور را با عابدزاده مقایسه می‌کنند، ‌در صورتی که عابدزاده نعمت بزرگ خداوند برای فوتبال ایران بود. مردم ایران از عابدزاده و حجازی خاطرات بسیار خوبی به یاد دارند و دوست دارند تمام دروازه‌بان‌ها مانند این دو باشند. دایی بهترین گلزن جهان است و همه‌ی ایرانی‌ها می‌خواهند بچه‌هاشون «دایی» شوند وهمه، مهاجمان را با دایی قیاس می‌کنند.


** نظرت در مورد میرزاپور چیست؟


– در این چند وقت اخیر، مطبوعات انتقادهای زیادی از میرزاپور مطرح کردند؛ اما, به نظر من هر چی باشه، او پنج سال دروازه‌بان تیم ملی بوده و در راه صعود ایران به جام جهانی نقش عمده‌ای داشته است. میرزاپور شایسته‌ی این انتقادات نیست و حضور پنج ساله‌اش در تیم ملی، نشانگر همین مساله است. باید از او و تمام بازیکنان تیم ملی حمایت کرد؛ بازگشت به گذشته‌ها دردی را دوا نمی‌کند. همه‌ی این روزها، گذشته و تیم ایران تنها یک ماه برای حضور قدرتمندانه در جام جهانی زمان دارد. اگر یازده ماه انتقاد کردید، این یک ماه را حمایت کنید. مردم هم به عنوان یار دوازدهم نقش غیر قابل انکاری در موفقیت تیم ملی ایران داشته‌اند.


** نتایج تیم ملی را در جام جهانی پیش‌بینی می‌کنی؟


– پیشگو نیستم؛ اما, باور دارم که بازیکنان ایران می‌توانند با کسب آمادگی لازم نتایج خوبی به دست آورند. اگر تیم ملی در جام جهانی موفق شود،‌ این به نفع فوتبال و باشگاه‌های ایران است, چرا که به صورت مستقیم و غیر مستقیم منفعت‌هایی از جمله امکانات بیشتر، تبلیغات و جذب سرمایه را به همراه خواهد داشت.


** چند بازی برای تیم ملی ارمنستان بازی کرده‌ای؟


– نمی‌دانم. تا به حال نشمرده‌ام!


** دروازه‌بان فعلی تیم ملی ارمنستان کیست؟


– نمی‌دانم!


** دوست داشتی که دروازه‌بان تیم ملی ایران بودی و می‌توانستی در جام جهانی بازی کنی؟


– خیر، دوست نداشتم. من کشور خودم را دارم و از حضور در تیم ملی ارمنستان بسیار راضی بودم. هیچ‌گاه فکر نکردم که ایرانی می‌بودم تا می‌توانستم در جام جهانی بازی کنم بلکه خوشحال می‌شدم که اگر با ارمنستان در جام جهانی حاضر می‌شدم.


** از عملکردت در فولاد مبارکه سپاهان چه قدر رضایت داری؟


– من نمی‌توانم در مورد عملکردم اظهار نظر کنم. این باشگاه کادر فنی است که باید از من رضایت داشته باشد, نه من از خودم. ما لیگ را با هفتمی به پایان بردیم هر چند که می‌توانستیم بهتر نتیجه بگیریم؛ اما, برای قهرمانی در جام حذفی شانس بالایی داریم. بسیاری معتقد بودند که آرمناک، آرمناک همیشگی در لیگ پنجم نبود. هر وقت تیمی بد نتیجه می‌گیرد، همه‌ی بازیکنان به عملکرد بد متهم می‌شوند و تا وقتی نتایج خوبی نگیرند , می‌گویند فلانی ضعیف بود؛ اما, معتقدم که من همان کاری را کردم که سال‌های گذشته انجام می‌دادم و افتی نداشتم.


** برای سال بعد چه برنامه‌ای داری؟


– تا پایان فصل قرارداد دارم؛ اما, پس از آن معلوم نیست به کجا بروم. با توجه به فرصت زیاد امسال برای نقل و انتقال، قبل از هر تصمیم‌گیری خوب فکر می‌کنم.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 89
  • ۲۳ ارد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.