آشتیانی: تا پایان لیگ از مرفاوی حمایت می‌کنیم

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: در فوتبال حرفه‌ای این گونه نیست که تمام مسائل و مشکلات یک تیم را بر گردن سرمربی بیاندازند و بر این اساس مجموعه باشگاه استقلال تا پایان لیگ از صمد مرفاوی حمایت می‌کند و خللی هم در این حمایت به وجود نخواهد آمد.

 امیررضا واعظی آشتیانی در پاسخ به این سوال که پس از توقف استقلال برابر ملوان شما باز هم از صمد مرفاوی حمایت کردید و آیا همچنان می‌خواهید از او حمایت کنید، گفت: حمایت هیات مدیره و شخص بنده از مرفاوی تا پایان لیگ تداوم خواهد داشت و هیچ خللی در آن به وجود نخواهد آمد. در واقع در فوتبال حرفه‌ای این گونه نیست که مسائل و مشکلات یک تیم را بر گردن سرمربی بیاندازند و کسانی که به این سمت حرکت می‌کنند و می‌خواهند تمام اشتباهات را متوجه سرمربی تیم کنند اشتباه می‌کنند.

 وی افزود: این نهایت بی‌انضباطی است که وقتی اشتباه‌های فردی باعث شکست یک تیم می‌شود، بخواهیم سرمربی را مقصر قرار دهیم. حمایت ما از سرمربی‌مان درسی است برای آن دسته از مدیران که خودشان را پشت مربیان اخراجی پنهان می‌کنند و مسائل متعددی را برای اخراج سرمربی‌شان بهانه می‌کنند. البته ناگفته نماند که در یک مقطعی ممکن است دیگر هیچ توجیهی برای ماندن یک سرمربی وجود نداشته باشد و هیات مدیره و مدیرعامل می‌تواند تغییراتی را در کادر فنی به وجود بیاورد.

 آشتیانی با بیان اینکه در حال آسیب شناسی نتایج استقلال هستیم، گفت: در سه بازی اخیر شکستی نداشته‌ایم. ضمن اینکه بسیاری از تیم‌های شهرستانی هستند که در تهران از استقلال و پرسپولیس امتیاز گرفته‌اند و حتی این دو تیم را شکست داده‌اند. این گونه نیست که آنها مقابل ما دست و پا بسته باشند. آنها هم تلاش خودشان را می‌کنند.

 وی در پاسخ به این سوال که تا کجا این حمایت شما ادامه خواهد داشت، گفت: ما از مرفاوی  حمایت می‌کنیم چرا که معتقدیم مرفاوی دانش فنی خوبی دارد. البته این طور نیست که انسان بدون نقصی باشد. هر کسی دارای نقاط ضعف و قوتی است، او هم مانند همه نقاط قوت و ضعفی دارد اما به باور من و هیات مدیره مرفاوی دانش فنی لازم برای هدایت استقلال را دارد اشتباهات فردی در سرنوشت استقلال تاثیرگذار است و ما تدابیری را هم در پایان فصل برای آن دسته از بازیکنانی که اشتباهات‌شان در سرنوشت استقلال تاثیر گذاشته‌اند در نظر خواهیم گرفت.
 مدیرعامل استقلال در پاسخ به این سوال که یعنی با این کارتان می‌خواهید نشان دهید برخی از بازیکنان استقلال به عمد اشتباه می‌کنند، گفت: ما این اشتباه‌ها را سهوی می‌دانیم چرا که هیچ بازیکنی در استقلال وجود ندارد که شرافتش را زیر پا بگذارد اما همان طور که الان نوک پیکان انتقادات به سوی مرفاوی است، ما هم در پایان فصل با برخی بازیکنان که اشتباهات‌شان در سرنوشت استقلال تاثیرگذار بوده تدابیری خواهیم اندیشید و سعی می‌کنیم در فاکتورها و پارامترهایی که در نظر می‌گیریم این مسائل را ببینیم. بازیکنان هم نباید این طور فکر کنند که اگر هرچه قدر اشتباهی مرتکب شدند، باشگاه تنها نظاره‌گر آنها خواهد بود.

 آشتیانی در ادامه درباره اظهار ندامت سه بازیکن محروم استقلال هم گفت: سایت باشگاه زمان برگزاری جلسه کمیته استیناف را اعلام می‌کند و قطعا صحبت‌های آنها نمی‌تواند بی‌تاثیر باشد.

 وی درباره سفر دوباره روته مولر به آلمان هم گفت: مولر اعلام کرد که به بیماری خاصی مبتلا شده و در زیر بند انگشتان‌اش خون مردگی به وجود آمده و برای درمان بیماری‌اش به آلمان سفر کرده است.

 آشتیانی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا فکر نمی‌کنید قهرمان نشدن استقلال در لیگ برتر باعث بشود که کارنامه مدیریتی شما در استقلال زیر سوال برود، گفت: باید به شما بگویم دلیلی ندارد که وقتی تیمی قهرمان شده سال بعد هم حتما قهرمان شود. شاید در دنیا به اندازه تعداد انگشتان دست چنین اتفاقی افتاده باشد در فوتبال ما نیز که فضایی آلوده است تکرار قهرمانی سخت است. در فوتبال موارد متعددی در قهرمانی مجدد یک تیم تاثیرگذار است و این واقعیتی است که نمی‌توان منکر شد. ضمن اینکه تیم‌های دیگر برای رقابت تنگاتنگ خودشان را آماده می‌کنند.

 آشتیانی افزود: پیش از شروع فصل مبنای صحبت‌مان این بود که بتوانیم سنت شکنی کنیم و هم‌اکنون نیز تا پایان فصل ،مسابقات زیادی مانده است. سال قبل استقلال ۱۰ امتیاز از تیم دوم جدول پیش بود اما در هفته پایانی ما سه امتیاز کمتر از حریف‌مان داشتیم و اگر آن برد و باخت هفته آخر رقم نمی‌خورد قهرمانی هم حاصل نمی‌شد. با این حال تمام تلاش مجموعه استقلال این است که با حمایت از مرفاوی سنت ‌شکنی کند.
فوتبال۳

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 698
  • ۰۸ دی ۸۸
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.