آماده‌باش بحرین برای جام جهانی! بحرین جایگزین ایران؟

کمتر از یک ماه دیگر مرحله‌ی پایانی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۰۶ در خاک آلمان شروع می‌شود و ایران نماینده شایسته آسیا در گروه D با مکزیک، پرتغال و آنگولا بازی می‌کند.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ادعاهای بی‌پایه و اساس از سوی شخصیت‌های گمنام سیاسی اروپایی برای کنار زدن تیم ملی ادامه دارد. اما، نکته عجیب که پذیرفتن آن کمی دشوار است، آماده‌باش بحرین است!


یکی از مسوولان ورزش این کشور برای این که تیم ملی کشورش جای همسایه بزرگ شمالی را در بزرگ‌ترین رویداد فوتبال جهان بگیرد، اعلام آمادگی کرده است. ایران بحرین را در آخرین دیدار مقدماتی در تهران به زانو درآورد تا علاوه بر گرفتن انتقام جام جهانی ۲۰۰۲ به رقابت‌های آلمان برسد. اکنون ادعای آنها برای آماده بودن تیم ملی کشورشان بیشتر به شوخی می‌ماند!


روزنامه Gulf daily News در دو خبر جداگانه نوشت: «اگر تلاش برای حذف ایران موفقیت‌آمیز باشد ممکن است تیم ملی بحرین دعوت غیر منتظره به رقابت‌های جام جهانی را به دست آورد. سیاستمداران اتحادیه اروپا از فیفا خواسته‌اند ایران را از رقابت‌ها جام جهانی حذف کند و بحرین را جایگزین آن کنند!» (می‌توان درباره‌ی جمله آخر تامل بیشتری کرد!!!)


در خبر دوم این روزنامه آمده: «یکی از سران برجسته ورزش بحرین هم گفت که تیم ملی کشورش برای سفر به جهانی در صورتی که هر یک از تیم‌های راه یافته به این رقابت‌ها حذف شوند آماده می‌شود.


یوسف باب شیت مدیر برنامه‌ریزی سازمان ورزش و جوانان بحرین در این باره گفت:« ما مسوول تصمیم‌گیری نیستیم. هر تصمیمی که گرفته شود ما در آن نقشی نخواهیم داشت اما، اگر اتفاق بیافتد آن را عمل می‌کنیم. حذف ایران اتفاق خوبی نیست. اما، تصمیم‌گیری از دستان ما خارج است. اما، از نقطه نظر ورزشی ما مجاز هستیم.»


عضو ستاد جام جهانی در خصوص صحبتهای مسئولان ورزش بحرین گفت: بحرینی‌ها خیالاتی شده اند.


حجت‌الاسلام سید جلال یحیی‌زاده نماینده مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) افزود: فیفا تاکنون حرفی برای حذف ایران از جام جهانی نزده و اصلا قصد این کار را نیز ندارد.


وی افزود: مردم و ورزش دوستان ما؛ فوتبالیست‌ها و فوتبال‌دوستان ما و همه مطمئن باشند که تیم ملی ایران اولین بازی خود را در آلمان روز ۲۱ خردادماه انجام خواهد داد و اصولا هیچ قدرتی توان تحریم و کنار گذاشتن تیم ملی فوتبال ما را از جام جهانی ندارد.


نماینده‌ی مجلس با بیان این که بحرینی‌ها خیالاتی شده‌اند، گفت: سالهاست که در ورزش و در زمینه‌های مختلف بحرین رقیب ایران بوده‌ و همواره نیز تیم‌های ورزشی آنها از ما شکست خورده‌اند و به نحوی احساس حقارت کرده‌اند، ولی به هر حال دست‌اندرکاران فوتبال بحرین باید بدانند ظاهرا خیلی خیالاتی شده‌اند که چنین حرفهایی می‌زنند.


وی در ادامه تصریح کرد: امیدواریم بحرین این توان را داشته باشد که تیم فوتبال خود را به شکلی برای جام جهانی آینده در مرحله مقدماتی آماده‌تر سازد و نخواهد با این حرفها با تیم ما رقابت کند.


یحیی‌زاده با اظهار امیدواری برای صعود تیم ملی فوتبال بحرین در سال ۲۰۱۰ به جام جهانی افزود: در حال حاضر با این کلمات، حرفها و با این جعل خبرها شاید بخواهند مردم ناامید خود را دوباره بین خوف و رجاء قرار دهند. شاید این حرفهای آنها به نحوی مصرف داخلی داشته باشد که ایرادی وجود ندارد. آنها تا این حد هم می‌توانند دلخوش باشند، ولی بحرینی‌ها بدانند که همان گونه که نتوانستند از گروه صعود کنند، در جام جهانی هم نمی‌توانستند افتخاری برای آسیا کسب کنند.


این عضو ستاد جام جهانی در عین‌حال تصریح کرد: آنها نیز مانند بسیاری از امیرهای کشورهای خلیج فارس باید دعا کنند تیم ایران وقتی در آلمان قرار می‌گیرد مایه افتخار و سرافرازی برای خلیج فارس و کشورهای منطقه و آسیا باشد که البته این چنین نیست.


به گفته‌ی وی عنوان کردن و طرح این مسائل تا حدودی از سوی مافیای بین‌المللی فوتبال دامن زده می‌شود و همه این اقدامات در راستای تخریب روحیه بازیکنان ماست.


عضو ستاد جام جهانی به اقدامات انجام شده از سوی ستاد اشاره کرد و گفت: این ستاد بیشتر بر روی مسائل فرهنگی برنامه‌ریزی می‌کند و حتی در نمایشگاه کتاب نیز در خدمت وزیر ارشاد که مسئولیت فرهنگی ستاد را بر عهده دارد، برخی دغدغه‌ها را با وی در میان گذاشتم و آقای صفار هرندی نیز اقداماتی که برای رفع آن انجام شده را بیان کرد. احساس کردم در بخش فرهنگی در حال حاضر برنامه‌ریزی‌هایی در حال انجام است که در شأن فرهنگ و ملت فرهنگ‌دوست ماست.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 14
  • ۲۳ ارد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.