آماری جالب توجه از زنان کتک خور در ترکیه

مرکز تحقیقات مشکلات زنان دانشگاه اژه با حمایت صندوق توسعه سازمان ملل متحد تحقیقاتى درباره وضعیت فرهنگى زنان حومه شهرها انجام داد .

به گزارش سرویس اجتماعی آریا به نقل از خبرگزاری آناتولی، خانم پروفسور دکتر نورسلن تویگار رئیس مرکز تحقیقات مسائل زنان دانشگاه اژه اظهار داشت که در طى مصاحبه رو در رو با ۹۶۰ زن متاهل و خانه دار درحومه شهرها نتایج ذیل دست یافته اند .* هفت و یک درصد زنان معتقدند ۷.۱ زنان معتقدند که در بعضى مواقع زنان به حق باید کتک بخورند .* ۶۷.۷ درصد زنان ا علام کرده اند که اگر مشاهده کنند که یک زن مورد ضرب و شتم قرار مى گیرد ،حادثه را به پلیس خبر نخواهد داد .* ۴۵ درصد زنان نیز از وجود قانون حفظ نهاد خانواده کاملا بى خبر هستند .* ۶۴ درصد زنان نیز معتقدند که در صورت مواجهه با خشونت و شدت عمل مى توان از کلانتریها درخواست کمک نمود .


بنا به نتایج گزارش تحقیقاتى زنان ساکن حومه شهرها (‌مناطق فقیر نشین ) به جاى توجه به حقوق اساسى زنان، معتقدند که زنان باید یک همسر و مادر خوب براى خانه باشد . ۶۰.۷ درصد زنان این مناطق معتقد بدین امر هستند .* ۴۹.۹ درصد زنان حومه شهرها معتقدند که نباید انتظار داشت که زنان و مردان از حقوق و آزادیهاى مساوى برخوردار شوند .* ۴۲.۱ درصد زنان معتقدند که شستن ظرفها مناسب شان مردان خانواده نمى باشد.* ۲۹.۵ درصد زنان معتقدند که پدران باید بیش از مادران از نفوذ کلامى بر کودکان برخوردار باشند .* ۶۲.۱ درصد زنان حومه شهرهاى بزرگ حسابهاى بانکى و اموال مشترک خود را به نام مردان و شوهران خانواده ثبت کرده اند .* ۷۸.۲ درصد زنان برخلاف میل خود و بنا به خواسته همسران خود برخى از کارها را انجام مى دهند .* ۵.۵ درصد زنان نیز به اخراج از خانه تهددى مى شوند .* ۱۷.۸ درصد زنان حومه شهرهاى بزرگ مورد تهدید و خشونت مردان قرار گرفته اند* ۲۹.۶ درصد زنان نیز سیلى خورده اند .* ۳.۴ درصد زنان اعتراف کرده اند که به شدت مضروب شده و به بیمارستان مراجعه کرده اند .* ۵.۲ درصد زنان نیز گفته اند که در هنگام حاملگى نیز کتک خورده اند .


زنان ترکیه مسئله کتک خوردن از سوى همسرانشان را پذیرفته اند .


چنانکه بنابه گزارش تحقیقات نهاد خانواده نخست وزیرى ترکیه ، ۳۴ درصد مردان خانواده همسران خود را کتک زده و ۵۳ درصد نیز زنان را به صورت شفاهى تحقیر و تهدید کرده اند .* ۴۶ درصد خانواده ها علیه کودکان خشونت اعمال کرده اند .


میزان خشونت جنسى در خانواده هاى ترکیه ۹ درصد است . ۸۰ درصد افرادى که در داخل خانواده مورد آزار و اذیت جنسى قرار


گرفته اند معتقدند که کارى نمى توان کرد.* بنا به گزارش تحقیقاتى سال ۲۰۰۰ میلادى ، ۵۰.۸ درصد زنان متاهل ساکن مناطق شرق و جنوب شرق ترکیه ( ترک و یا کرد ) بدون رضایت فردى از سوى خانواده وادار به ازدواج شده اند .* بنا به گزارش تحقیقاتى سال ۲۰۰۴ ، ۵۴ درصد از ۶۹۵ زن شرکت کننده در نظر سنجى اعلام کرده است که مورد آزار و اذیت در خانواده قرار گرفته است .۳۵ درصد زنان نیز مى گویند که در طى چهار سال اخیر کتک خورده اند.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 51
  • ۱۵ آذر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.