آمریکا ۹ ایرانی ربوده شده در عراق را آزاد می‌کند


 
images/20071106/eb.jpg
 
جام جم آنلاین: سخنگوی ارتش آمریکا از آزادسازی ۹ ایرانی که در ماه‌های گذشته در اربیل عراق دستگیر شده بودند، خبر داد.
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه ، دریاسالار گرگوری اسمیت به خبرنگاران گفت که این ۹ نفر در ماه ژانویه – دی‌ماه – آزاد خواهند شد زیرا هیچ یک از آنان تهدیدی برای امنیت عراق یا سربازان آمریکایی نبوده‌اند.
نیروهای آمریکایی در ژانویه گذشته به دفتر ایران در شهر اربیل یورش بردند و پنج ایرانی را به بهانه کمک به شورشیان ضد‌آمریکایی دستگیر کردند.
همچنین نیروهای اشغالگر آمریکایی یک ایرانی دیگر را نیز در ماه سپتامبر در شمال عراق زندانی کردند.
نیروهای آمریکایی در ۱۱ ژانویه در حمله به یکی از دفاتر ایران در شهر اربیل، پنج نفر از دیپلمات‌های ایرانی را ربودند و رایانه‌ها و اسناد این دفتر را با خود بردند و تاکنون از آزادی آنها به رغم فشارهای دولت عراق و درخواست ایران خودداری کرده‌اند.
آمریکایی‌ها ادعا می‌کنند که این افراد با شبکه سپاه پاسداران در عراق ارتباط داشته‌اند و کمک مالی و تسلیحاتی در اختیار شورشیان عراق قرار می‌دادند.
دولت عراق نیز تایید کرده است، ساختمانی که در اربیل هدف آمریکایی‌ها قرار گرفت یکی از دفاتر نمایندگی ایران بود.
نیروهای نظامی آمریکایی همچنین پنجشنبه ۲۹ شهریور به محل اقامت اعضای هیئت اعزامی از استانداری کرمانشاه مستقر در هتل پالاس در سلیمانیه عراق یورش بردند و «فرهادی» مسئول تبادلات تجاری مرزی در استانداری کرمانشاه و از اعضای این هیئت را بازداشت کردند.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 28
  • ۱۵ آبا ۸۶
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.