آمریکا بن لادن را پیدا نکرد، راننده اش را به زندان محکوم کرد

پس از هفته ها روند دادرسی ، راننده سابق اسامه بن لادن رهبر گروه القاعده به ۵ سال و نیم زندان محکوم شد .

به گزارش سرویس بین الملل آریا؛  سلیم حمدان  نخستین زندانی زندان گوانتانامو است که پس از ۷ سال بازداشت ، محاکمه و محکوم می شود . دادستان های نظامی به اتهام مشارکت حمدان در قتل ، برای وی حداقل ۲۰ سال زندان درخواست کرده بودند . اما هیأت منصفه نظامی ، حمدان را به ۵ سال و نیم زندان محکوم کرد . درصورت احتساب مدت زمان بازداشت حمدان به عنوان دوران محکومیت ، وی باید در ماه های آینده از زندان آزاد شود . اما از هم اکنون مقامات آمریکایی از آزادی راننده سابق بن لادن پس از طی مدت زمان محکومیت ابراز تردید کرده اند . کاخ سفید مدعی است که افراد زندانی شده در زندان گوانتانامو به لحاظ امنیتی افراد بسیار خطرناکی هستند که نباید از زندان آزاد شوند . در حالیکه مدافعان حقوق بشر و وکلای افراد بازداشت شده در زندان گوانتانامو معتقدند سرباز زدن دولت آمریکا از آزادی حمدان ، پس از طی مدت محکومیت وی ,خلاف همه ی قوانین داخلی و تعهدات بین المللی آمریکا خواهد بود .

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 11
  • ۱۷ مرد ۸۷
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.