آیا این درست است که چند نفر از اصحاب امام زمان(عج) از شوروى سابق‏هستند؟
جواب :  


  بنابر نقل روایات اصحاب و یاران خاص آن حضرت حدود ۳۱۳ نفر به تعداد یاران رسول خدا(ص) در غزوه بدر خواهد بود که تعداد آنان از شهرهاى مختلف مشخص است و ما بعضى از آنها را ذکر مى‏کنیم: ۲۴ نفر از طالقان‏۱۸ نفر از قم‏۱۴ نفر از کوفه ۱۲ نفر از هرات‏۱۲ نفر از مرو۳ نفر از سجستان ۳ نفر از رقه (نزدیک مرز سوریه و ترکیه است)۱۲ نفر از جرجان ۹ نفر از بیروت‏۸ نفر از مدائن‏۸ نفر از نیشابور ۳ نفر از بصره‏۳ نفر از خابور (نزدیک مرز عراق و سوریه در استان حسکه و دیرزور)ء۷ نفر از رى‏۷ نفر از طبرستان (مازندران)۶ نفر از یمن‏۵ نفر از طوس (مشهد) ۳ نفر از دمشق‏۲ نفر از مدینه منوره‏۵ نفر از تفلیس ۴ نفر از همدان‏۴ نفر از دیلم‏۴ نفر از زنجار ۴ نفر از فسطاط (در کشور عراق )۲ نفر از سبزوار و بقیه از سایر شهرها و مناطق خواهند بود. در این مورد به کتاب «منتخب التواریخ »ص‏۱۱۱۹ مراجعه کنید. کتاب هاى دیگر؛ مانند «الزام الناصب» از سوى اهل سنت نیز مطالب فوق را توضیح داده است». بنا براین این گفته را که برخى از انصار امام زمان از شوروى سابق هستند نمى توان مردود دانست.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 24
  • ۰۶ ارد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.