آیت الله جوادی آملی:صف معترضان از هتاکان جداست


به گزارش مهر ، آیت الله جوادی آملی در ابتدای درس اخلاق خود در جمع طلاب و دانشجویان با اشاره به حرمت ‌شکنی روز عاشورا اظهار داشت: عده‌ای که معترض‌اند، اما صف آنان از هتاکان جدا است، از خداوند خواستاریم که آنان را جدا کند و کسانی که در روز حزن اهل‌بیت ‌(ع)، شادی آل‌زیاد و آل‌مروان را تکرار کردند، اگر قابل هدایت نیستند به سزای اعمالشان برساند.


وی تصریح کرد: حادثه تلخ روز عاشورا ، ذائقه همه شیعیان جهان بلکه مسلمانان و مردم آزاده را آزرده کرد از خداوند مسئلت داریم هتاکان را به سزای اعمالشان برساند.


آیت‌الله جوادی‌آملی با تأکید بر وحدت و انسجام ملی و مذهبی افزود: این وحدت در سایه اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) امکان‌پذیر است و حفظ انقلاب اسلامی تا ظهور حضرت مهدی ‌(عج) خواست همه است و خداوند ما را یاری خواهد کرد.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح خطبه ۲۱۶ نهج‌البلاغه خاطرنشان کرد: این خطبه مربوط به رعایت حقوق متقابل والی و رعیت است.


این مفسر قرآن کریم با بیان اینکه خطبه ۲۱۶ به حق و تکلیف توأمان تاکید کرده، بیان داشت: هر جا حق هست تکلیف هم است.


اهانت به مقدسات برای همیشه محکوم است


لازم به ذکر است بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله جوادی آملی، ایشان طی گفتگویی در رابطه با حوادث روز عاشورای تهران بر دو نکته خیلی مهم تأکید کرده بود.


نکته اول اینکه اهانت به مقدسات برای همیشه محکوم است مخصوصا در روز عاشورا و اهانت کنندگان به مقدسات برابر قانون باید مورد مواخذه قرار بگیرند.


وی افزود: دوم اینکه در این جریان‌ها اگر به یک بی‌گناهی آسیبی رسید، آن هم خسارتش ترمیم بشود. تا برابر آیه «وامتازوا الیوم ایها المجرمون» مجرم از غیر مجرم جدا بشود هر کدام در برابر حکم الهی، به قانون سپرده بشود.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 660
  • ۱۲ دی ۸۸
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.