ابراهیم‌زاده: تشویق عربها به گوشمان “ذوب‌آهن”می‌آمد


ابراهیم‌زاده: تشویق عربها به گوشمان “ذوب‌آهن”می‌آمد


سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان پیروزی تیمش در دو دیدار رفت و برگشت برابر الهلال عربستان را ثمره مطالعه و شناخت دقیق تیم عربستانی عنوان کرد و گفت: از نظر روحی و روانی نیز بازیکنان را به شرایط ایده‌آلی رسانده بودیم و با شروع بازی صدای تشویق الهلال را “ذوب آهن” می شنیدیم.

منصور ابراهیم‌زاده که پس از برتری یک بر صفر ذوب آهن برابر الهلال عربستان در سالن کنفرانس خبری ورزشگاه ملک فهد شهر ریاض ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ما از قبل می دانستیم که برای رسیدن به فینال بازی سختی را پیش رو خواهیم داشت از این جهت که باید به مصاف تیمی می رفتیم که هواداران زیادی دارد.


وی خاطرنشان کرد: عربستانی‌ها قبل از دیدار با ما یک تیم خود را در همین روز چهارشنبه حذف شده دیده بودند و به همین دلیل با تمام توان به دیدار ما می آمدند. ما می دانستیم که برای این دیدار تمام ریاض به ورزشگاه خواهد آمد و همه دیدند که ورزشگاه مملو از تماشاگر بود.


ابراهیم زاده افزود: با این حال ما برای این بازی دو فاز جداگانه تعریف کرده بودیم که یکی شامل کار تدافعی و یکی هم شامل کارهای تهاجمی بود. ما در این بازی باید زمان را در اختیار می گرفتیم و اجازه نمی دادیم بازیکنان حریف پشت خط دفاعی و هافبک ما صاحب موقعیت شوند.


وی ادامه داد: خوشبختانه به این مهم نیز دست پیدا کردیم و بازیکنان الهلال مقابل بازیکنان ما بودند و به این ترتیب به آنها اجازه داده نشد تا صاحب فرصت‌های خوبی شوند.


سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن با بیان اینکه برای دیدار با الهلال از قبل برنامه ریزی شده بود و با هدف بازیکنانش را به میدان فرستاده بود، تصریح کرد: طبیعی بود که ما باید در ۲۰ دقیقه اول اشتباه نمی کردیم و گل نمی خوردیم. اتفاقی که خوشبختانه رخ داد و هر چه جلوتر می رفتیم استرس بازیکنان عربستانی بیشتر می شد.


وی با ابراز رضایت از عملکرد بازیکنانش در این دیدار گفت: باید به همه بازیکنانم خسته نباشید بگویم که در این بازی تمام خواسته‌هایم را به خوبی در زمین پیاده کردند. این موفقیت را باید به همه مسئولان باشگاه، کارکنان کارخانه ذوب آهن، تماشاگران و هواداران تیم و کلیه ایرانیان عزیز تبریک بگویم و آن را تقدیم آقای دلیلی مدیرعامل باشگاه ذوب آهن کنم.


ابراهیم زاده در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران عرب که پرسید: “تفاوت بین الهلال در دیدار رفت و برگشت چه بود؟”، خاطرنشان کرد: الهلال در اصفهان فوتبال بسته‌ای را به نمایش گذاشت و سعی کرد از ضدحملات به گل برسد که چند شانس هم داشت و روی زمین موفق بود. با این حال در دیدار برگشت ما تمام فضاها را بستیم و اجازه رسیدن به دروازه‌مان را به حریف ندادیم.


وی ادامه داد: در دقایق انتهایی بازی الهلال به دنبال استفاده از توپ‌های هوایی بود که بازیکنان خط دفاعی ما توانستند به خوبی این حربه الهلال را هم ناکار بگذارند و با دست پر از میدان خارج شوند.


سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در مورد حضور بیش از ۶۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه ملک فهد و جوی که علیه تیم ذوب آهن وجود داشت گفت: ما در تهران وقتی با استقلال و پرسپولیس بازی می کنیم تماشاگرانی بیشتر از این تعداد به ورزشگاه می آیند. در این بازی هم ما ابتدا بازیکنان‌مان را به داخل زمین فرستادیم تا قبل از بازی صدای تماشاگران را بشنوند. به همه آنها گفتیم که این صداها دارند شما را تشویق می کنند. آنها هم به این باور رسیدند که تماشاگران الهلال در تشویق‌هایشان می گویند” ذوب آهن” . با این حربه بازیکنانم را با آرامش بیشتری به میدان فرستادم.


منصور ابراهیم‌زاده در مورد برگزاری دیدار فینال با نماینده کره جنوبی در ژاپن گفت: به هر حال ما باید برای این بازی هم برنامه ویژه‌ای داشته باشیم. مهمترین مشکل ما تطبیق شرایط آب و هوایی است که باید چند روز زودتر به توکیو برویم تا بازیکنان با این شرایط کنار بیایند. ضمن اینکه برای تغذیه بازیکنان نیز تدابیر ویژه‌ای خواهیم داشت تا با آمادگی کامل به دیدار فینال برویم.


سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن ایران در پایان خاطرنشان کرد: باید از مسئولان باشگاه الهلال عربستان تشکر کنم که در مدت حضورمان در شهر ریاض تمام توان‌شان را برای میزبانی مطلوب به کار گرفتند و شرایط بسیار خوبی را برای تیم ذوب آهن فراهم کردند. این رفتار آنها بر برادری و روابط صمیمانه ایران و عربستان صحه گذاشت.


 
فینال لیگ قهرمانان آسیا روز شنبه ۲۲ آبان ماه در استادیوم ملی توکیو بین تیمهای ذوب آهن اصفهان و سئونگنام ایلهواچونما برگزار می شود تا قهرمان فصل ۲۰۱۰ لیگ قهرمانان آسیا مشخص شود. این بازی از ساعت ۱۹ به وقت محلی آغاز می شود.آسوشیتدپرس : ذوب آهن حریف سعودی خود را در حیرت فرو برد


راهیابی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان به دیدار پایانی لیگ قهرمانان آسیا در خبرگزاری آسوشیتدپرس بازتاب داشت .

   این خبرگزاری در گزارشی از شهر سونگنام کره جنوبی نوشت : تیمهای فوتبال سونگنام ایلهوا از کره جنوبی و ذوب آهن ایران چهارشنبه دیدار پایانی لیگ قهرمانان آسیا رسیدند.
 سونگنام یک بر صفر بر الشباب عربستان در خانه غلبه کرد و به لطف گلهای زده بیشتر در بیرون از خانه صعود کرد و ذوب آهن نیز با یک پیروزی یک برصفر موجب حیرت الهلال عربستان سعودی میزبان خود شد و در مجموع دو دیدار رفت و بر گشت از سد این حریف خود گذشت .
الشباب در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی چهار بر سه در عربستان سعودی پیروز شده بود.
اما سونگنام قهرمان سال ۱۹۹۶ اسیا در دیدار برگشت در مجتمع ورزشی تانچئون در حالیکه حریف سعودیش برای ایجاد فرصت گلزنی سخت به تقلا افتاده بود به یک پیروزی سزاوارانه دست یافت .
الهلال نیز در نیمه اول کنترل توپ را در اختیار داشت ولی نتوانست دفاع مقاوم دوب آهن را بشکند.
در نیمه دوم ، ایگور کاسترو بازیکن ذوب آهن با استفاده از یک اشتباه خط دفاعی الهلال دروازه این تیم را گشود.
الهلال به نبرد متقابل دست زد و محمد الشلوب با یک ضربه آزاد از فاصله حدود ۲۵ متری توپ را به بالای تیر دروازه شلیک کرد و میرل رادویی نیز شهاب گردان دروازه بان ذوب آهن را مجبور به واکنش کرد.
ولی دقایقی بعد ، لی یونگ – پیو بازیکن الهلال پس از تکل کردن روی پای محمد رضا خلعتبری از زمین اخراج شد و هرگونه شانس بازگشت هیجان انگیز به بازی را از بین برد.
الهلال برای آخرین بار شانس گلزنی خود را با یک ضربه سر شیرجه ای ولید الجیزانی بازیکن ذخیره اش از فاصله نزدیک آزمود ولی توپ مستقیما به گردان اصابت کرد و بعدا یک ضربه آرام وی به راحتی توسط دروازه بان ذوب آهن مهار شد.

پنج‌شنبه ۲۹/۰۷/۱۳۸۹

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 564
  • ۳۰ مهر ۸۹
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.