اتحاد هکرها برای انتشار ویروس در اینترنت

به گفته محققان امنیتی، دو گروه جداگانه از هکرهای خلافکار برای کمک به انتشار نرم‌افزار مخرب در اینترنت با یکدیگر همکاری می‌کنند.


به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یک محقق امنیتی در گفت‌وگو با زدنت از همکاری دو گروه Zeus و Avalanche و کمک گروه دوم برای تکثیر نرم‌افزار مخرب Zeus خبر داده است.


بدافزار Zeus تروژان پیشرفته‌ای است که برای سرقت اطلاعات مهم از رایانه‌های آلوده طراحی شده و از سوی نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس شناسایی نمی‌شود.


بر اساس این گزارش، Avalanche نام داده شده به گروهی است که همانند خلافکاران عامل تکثیر این تروژان، شبکه‌ای از رایانه‌های آلوده معروف به بوت نت را اداره می‌کند.


به تازگی دو نفر از طراحان Zeus در انگلیس دستگیر شده‌اند و به گفته یک بازرس جرائم اینترنتی، ارتباط میان این دو گروه از نوع تجاری است که در آن گروه اداره‌کننده این تروژان استفاده از بوت‌نت Avalanche را اجاره کرده است.


برخی از تحلیلگران نسبت به افزایش دانش فنی و سازمانی مشاهده شده در تدارک‌دهندگان نرم‌افزارهای مخرب پیشرفته ابرازخطر کرده‌اند. به گفته کارشناسان، دسته‌های هکری بیش از پیش همانند تشکیلات تبهکاری سازمان یافته اداره می‌شوند.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 786
  • ۲۲ آذر ۸۸
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.