احساس خوشبختی کنید، تا بیشتر عمر کنید

احساس خوشبختی با دفاع از بدن در برابر بیماریها موجب طول عمر می شود.

به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از روزنامه اینترنتی روسی ایزوستیا روت ونهوون جامعه شناس دانشگاه روتردام هلند نتایج سی تحقیق مربوط به خوشبختی را درمقاله ای که در مجله هپینس استادیز منتشر شده ارائه کرده است.


بر اساس نتایج تحقیقات قبلی مشخص شده بود که انسانهای خوشبخت بیشتر از سایرین عمر می کنند اما دانشمندان متوجه نشده بودند که ایا این خوشبختی است که بر سلامتی انسان تاثیر می گذارد یا سلامتی موجب طول عمر و افزایش احساس خوشبختی می شود. نتایج تحقیقات طولانی مدت روت ونهوون نشان می دهد خوشبختی به راستی بر طول عمر انسان تاثیر دارد.


به گفته این محقق هلندی که از سال هزارو نهصد و شصت مشغول تحقیق در زمینه خوشبختی است احساس خوشبختی موجب بهبود سیستم ایمنی بدن انسان می شود اما در عین حال نمی تواند به درمان بیماری های دشوار کمک کند. وی تاکید می کند که احساس بیچارگی و بدبختی موجب ایجاد اضطراب در انسان می شود که تاثیر بسیار منفی بر ضریب ایمنی بدن دارد.


گفتنی است پایگاه اینترنتی پروفسور ونهوون که ورلد دیتلیز اف هپینس نام دارد درماه مه امسال فهرست خوشبخت ترین کشورهای جهان را منتشر کرد. دانمارک و سوئیس دراین فهرست مکانهای نخست را به خود اختصاص داده اند.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.