اخاذی ۳۰ میلیون تومانی یک هکر برای عکسهای دختر جوان

با شکایت علیه یک هکر حرفه ای که با تهدید دختر ایرانی مقیم آلمان قصد اخاذی ۳۰ میلیون تومانی از او را داشت ، موضوع این شکایت در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.
به گزارش جام جم ، رضا جعفری معاون دادستان با اشاره به این خبر به خبرنگار ما گفت : مردی با مراجعه به دادسرای جنایی با ارائه شکایتی عنوان کرد ، برادرم که یک بازرگان است اکنون در کشور آلمان زندگی می کند و دختر ۲۰ ساله او از طریق چت با دیگر بستگان ارتباط برقرار می کرد تا این که یک ماه قبل پس از گفتگوی اینترنتی با پسر جوانی ، این فرد با هک کردن سیستم ارتباطی ، وارد اطلاعات کامپیوتر برادرزاده ام شد و عکسهای خانوادگی و شخصی او را به دست آورد. جعفری افزود: مرد شاکی در ادامه گفت : ۳ روز پیش جوان هکر در تماس با برادرزاده ام که اکنون در کشور آلمان سکونت دارد ، او را تهدید کرده است ، در صورتی که ۳۰ میلیون تومان به او پرداخت نکند با استفاده از فتوشاپ تصاویر مستهجنی از وی تهیه و در سطح گسترده منتشر خواهد کرد. شاکی اضافه کرد: ابتدا این تهدیدها جدی تلقی نشد اما پس از ارسال چند تصویر غیراخلاقی ، برادرزاده ام بشدت دچار مشکلات روحی و افسردگی شده و پس از ادامه تماسهای جوان هکر من نیز برای کمک به برادرزاده ام از سوئد به ایران آمدم تا موضوع را بررسی کنم.
به دنبال این شکایت ، رضا جعفری با صدور دستور قضایی موضوع را برای ادامه تحقیقات و پیگیری به شعبه ۱۵ پلیس آگاهی ارجاع کرد تا نسبت به دستگیری متهم اقدام شود. معاون دادستان با هشدار به خانواده ها از آنها خواست مراقب فرزندان خود بوده و آنها را از خطرات اینچنینی که در قالب چت و از طریق کامپیوتر ایجاد می شود ، آگاه کنند.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 27
  • ۰۶ آذر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.