اخبار و حاشیه های کامل نایب قهرمانی ذوب آهن


شکست تلخ‌ ذوب‌آهن مقابل سئونگنام


طلسم قهرمانی در آسیا ۱۸ ساله شد


تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در فینال لیگ قهرمانان برابر سئونگنام کره‌جنوبی شکست خورد تا طلسم قهرمانی نمایندگان ایران در آسیا ۱۸ ساله شود.

 فینال لیگ قهرمانان آسیا امروز از ساعت ۱۳:۳۰به وقت تهران در ورزشگاه ملی توکیو و در حضور حدود ۳۵ هزار تماشاگر برگزار شد و ذوب آهن با نتیجه ۳ بر یک برابر سئونگنام شکست خورد.
حدود هزار تماشاگر ایرانی در ورزشگاه حضور داشتند.


ساشا اگونونوفسکی در دقیقه ۲۸،‌ جو بیونگ کوک در دقیقه ۵۲ و کیم چئو لو‌هو در دقیقه ۸۳ برای سئونگنام گلزنی کردند. محمد رضا خلعتبری در دقیقه ۶۷ تک گل ذوب آهن را به ثمر رساند. به این ترتیب سئونگنام ۳ بر یک به برتری رسید تا طلسم قهرمان نشدن یک تیم ایرانی در آسیا ۱۸ساله شود. تیم‌های ایرانی از سال ۱۹۹۳ به بعد نتوانستند قهرمان شوند. تیم پاس تهران آخرین قهرمانی را برای ایران در آسیا کسب کرده است.


ذوب آهن در نیمه اول بازی خوبی ارایه کرد اما در نیمه دوم تیم کره‌ای بهتر و هجومی‌تر بازی کرد و شهاب گردان چند موقعیت گلزنی را از بازیکنان سئونگنام گرفت.
منصور ابراهیم‌زاده یکبار دیگر در یک روز تاریخی و بزرگ نتوانست تیمش را قهرمان کند و ذوب آهن به مقام نایب قهرمانی بسنده کرد.
نیشیمورای ژاپنی قضاوت این مسابقه به حسین ماهینی، قاسم حدادی‌فر، علی‌احمدی و محمد قاضی از ذوب آهن و جو چائه چول از سئونگنام کارت زرد نشان داد.


ترکیب ذوب آهن اصفهان:
شهاب گردان، سید محمد حسینی، حسین ماهینی، محمد علی‌احمدی، فرشید طالبی، قاسم حدادی‌فر، شاهین خیری( از دقیقه ۵۶ سینا عشوری)، مهدی رجب‌زاده( از دقیقه ۶۸ اسماعیل فرهادی)، محمد قاضی، محمدرضا خلعتبری و ایگور کاسترو ( از دقیقه ۸۷ محمد صلصالی)
سرمربی: منصور ابراهیم‌زادهمحمد بن همام: لیاقت ذوب آهن بیش از نایب قهرمانی آسیا بود


رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: به تیم ذوب آهن ایران که لیاقتی بیشتر از مقام نایب قهرمانی در آسیا را داشت، تبریک می‌گویم.

 محمد بن همام پس از پیروزی ۳ بر یک سئونگنام در فینال لیگ قهرمانان آسیا برابر ذوب آهن ضمن تبریک به مسئولان این تیم کره‌ای در مورد ذوب‌آهن گفت: باید به ذوب آهن که لیاقتی بیشتر از مقامی نایب قهرمانی آسیا را داشت، به خاطر نمایش موفقی که در تمام طول مسابقات ارائه کرد، تبریک بگویم.


 وی با بیان اینکه این بازی بسیار هیجان انگیز بود، تاکید کرد: مطمئن هستم تماشاگران از بازی دو تیم راضی بودند. ضمن اینکه سئونگنام فوتبال قابل قبولی بازی کرد و شایستگی خود را برای قهرمانی نشان داد.پیام شهردار اصفهان به مناسبت نایب قهرمانی ذوب آهن درآسیا


شهردار اصفهان در پیامی نایب قهرمانی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در رقابت های لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا را تبریک گفت.

 دکتر سید مرتضی سقاییان نژاد در پیام خود آورده است: تلاش شایسته بازیکنان با غیرت و کادر فنی با دانش ذوب آهن اصفهان به عنوان نماینده فوتبال ایران و اصفهان زمینه ساز کسب عنوانی شایسته شد.همت و جنگندگی خستگی‌ناپذیر دلیرمردان ذوب آهن به عنوان نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا، نمونه‌ای از توان ملت بزرگ به خصوص نسل جوان و آینده‌ساز ایران اسلامی است که فتح قله‌های بلند را نوید می‌دهد.


 کسب عنوان قابل توجه نایب قهرمانی آسیا بار دیگر نام ایران عزیز را در آسیا پرآوازه و این امید را در دل همه ورزش دوستان زنده کرد که این مقام در خور و قابل احترام،زمینه ساز نتایج درخشان وررشکاران با غیرت ایران در مسابقات آسیایی گوانگجو گردد.


 شهردار اصفهان در پیام خود تاکید کرده است:این افتخار، سرآغاز پیروزی‌های درخشان‌تر در عرصه ملی و بین المللی  و زمینه ساز تثبیت هر چه بیشتر شایستگی فوتبال اصفهان به عنوان قطب فوتبال ایران و مایه خودباوری و امید هر چه بیشتر جوانان ایرانی در دیگر عرصه‌ها است.


 در پایان این پیام آمده است: شهرداری اصفهان همراه با مردم ورزشدوست اصفهان و ایران بر همت جوانان بی ادعا و تلاشگر ذوب آهن درود می فرستد و  به همه بازیکنان،کادر فنی و مدیریت این باشگاه خسته نباشید می گوید.ابراهیم زاده: روی اشتباهات بازیکنان جام را از دست دادیم


سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اشتباهات بازیکنانش در انجام وظایفشان را دلیل اصلی از دست رفتن قهرمانی در فینال لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد.

 منصور ابراهیم زاده پس از شکست ۳ بر ۱ عصر شنبه تیمش برابر سئونگنام کره جنوبی و کسب عنوان نایب قهرمانی آسیا در نشست خبری این دیدار با تبریک به کره‌ای ها گفت: این بازی را به دو بخش تقسیم می کنم. در بخش اول بازیکنانم فوتبال قابل قبولی را ارائه دادند ولی متاسفانه روی دو ضربه ایستگاهی اشتباهاتی داشتیم که باعث گل خوردن ما شد.


وی  با بیان اینکه به بازیکنان این را گفته بودم که آنها روی ضربات ایستگاهی بسیار خوب عمل می کنند اظهار داشت: در بخش دوم ما شانس زیادی برای گل زدن داشتیم و می توانستیم چندین بار بازی را برگردانیم. متاسفانه تیمی که در ابتدای چنین بازی بزرگی گل می خورد باید دو انرژی مصرف کند. انرژی اول برای بازگرداندن نتیجه و انرژی دوم برای گل نخوردن.


سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن خاطرنشان کرد: ما دو مرتبه عقب افتادیم. یک مرتبه به جبران نزدیک شدیم اما فرصت هایی را برای به ثمر رساندن گل و برگرداندن نتیجه از دست دادیم. مسلما زندگی ادامه دارد و سال آینده هم ما به عنوان ایران در این مسابقات حضور داریم. باید عزممان را جزم کنیم تا اشتباهات امسال را سال آینده تکرار نکنیم.
 


ابراهیم زاده در مورد اینکه تیمش در این بازی سه گل خورد تاکید کرد: این مسئله قابل قبول نیست و باید بررسی کنم. تیمی که در یازده مسابقه پنج گل خورده است چرا در این بازی سه گل دریافت کرد. باید با همکارانم بنشینیم و این بازی را بارها مرور کنیم و با برنامه ریزی مناسب کاری کنیم در آینده چنین مشکلی برایمان پیش نیاید.


وی افزود: با غرور می گویم بازیکنانم بسیار خوب بازی کردند و واقعا برای رسیدن به قهرمانی تلاش کردند. همچنین از همکارانم ،مجموعه ذوب آهن، مدیریت کارخانه و همه مردم که در ژاپن ما را حمایت کردند تشکر می کنم.


ابراهیم زاده در ادامه خاطرنشان کرد: ما به بازیکنان وظایفشان را گوشزد کرده بودیم اما متاسفانه برخی بازیکنان در یارگیری ضعیف عمل کردند و وقتی در چنین بازی بزرگی اشتباه می کنید حریف به خوبی از آن استفاده می کند.


سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا پیروزی برابر الهلال شما را مغرور نکرده بود، گفت: امروز بچه های خوب بودند ولی برنامه های تاکتیکی ما تاثیرگذار نبود. ضمن اینکه بازی با الهلال به تاریخ سپرده شده است و فکر نمی کنم بازیکنانم هنوز در اندیشه آن پیروزی بوده اند. ما خیلی خوب شروع کردیم بد گل خوردیم و همین گل ها ما را از رسیدن به قهرمانی دور کرد.


ابراهیم زاده ادامه داد: روز اول کسی به ذوب آهن فکر نمی کرد و شانسی برای فینالیست شدن ما قائل نبود. اما حالا همه ما را می شناسند و در مورد تاکتیک های ما صحبت می کنند که این یک روح جدید برای تیم ماست و باید این روند را ادامه دهیم.


در پایان این نشست خبرنگاری دلیل قهرمانی سئونگنام را پرسید که ابراهیم زاده گفت: قبلا هم گفته بودم که این تیم باهوش و زیرک است. آنها از کمترین فرصت بهترین استفاده را می برند. بعد از گل اول معقولانه دفاع کردند و به دنبال فرصت برای رسیدن به گل های بیشتر بودند. این اتفاقی است که در تمام فینال های جهان نیز رخ می دهد. تیم عقب افتاده بی محابا برای جبران گل حمله می کند و حریف فرصت بیشتری برای باز کردن دروازه اش پیدا می کند.سرمربی سئونگنام: دنبال کلمات می‌گردم تا احساساتم را بیان کنم


سرمربی تیم فوتبال سئونگنام کره جنوبی پس از قهرمانی در آسیا گفت: به دنبال کلمات می‌گردم تا بتوانم احساساتم را بیان کنم.

  شین تائوونگ پس از برتری ۳ بر یک برابر ذوب آهن و کسب عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا در جمع خبرنگاران گفت: به دنبال کلمات می‌گردم تا بتوانم احساساتم را بیان کنم. من واقعا از کسب این موفقیت خوشحال هستم. از زمانی که سرمربی تیم شدم وقت زیادی را برای آنالیز تیم‌ها صرف کردم. پیش از مسابقه به بازیکنانم گفتم که مراقب ذوب آهن باشید. این تیم مدافعان خوبی دارد و فکر می‌کنم بازیکنانم خیلی خوب کار کردند.
وی ادامه داد: در سال ۱۹۹۵ یکبار با سئونگنام به عنوان بازیکن قهرمان آسیا شده بودم و امشب به عنوان سرمربی این موفقیت را تکرار کردم. البته اتفاق امشب بسیار شیرین‌تر از آن قهرمانی بود.


این مربی تصریح کرد: به عنوان بازیکن مطمئن بودم که قهرمان می‌شویم اما از زمانی که سرمربی شدم تصور نمی‌کردم بتوانم یک مقام قهرمانی در چنین مسابقات مهمی کسب کنیم. بنابراین قهرمان شدن به عنوان مربی دو برابر قهرمانی به عنوان بازیکن برایم خوشحال کننده است.
سرمربی سئونگنام افزود: قهرمانی امشب باعث حضور ما در جام باشگاه‌های جهان می‌شود و می‌خواهیم پتانسیل بالای آسیا را در این رقابت‌ها نشان دهیم. می‌خواهیم به همه ثابت کنیم که فوتبال آسیا در سطح بالایی قرار دارد و سخت تلاش خواهیم کرد تا به این هدف برسیم. فوتبال در آسیا پیشرفت کرده و مطمئنم بهتر هم خواهد شد.


حاشیه های پایانی فینال لیگ قهرمانان آسیا


اشک‌های بازیکنان ذوب آهن و برگزاری مراسم توزیع مدال و جام قهرمانی

  پس از قهرمانی سئونگنام کره جنوبی در لیگ قهرمانان آسیا که با پیروزی سه بر یک مقابل ذوب‌آهن ایران به دست آمد، مراسم اهدای جام برگزار شد که در جمع نفرات اهدا کننده مدال ها و جام قهرمانی محمد بن همام، علی کفاشیان، رییس فدراسیون ژاپن، رییس فدراسیون استرالیا و سوزوکی رئیس برگزاری لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتند.حاشیه های پایانی دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا:


* بعد از پایان بازی و باخت ذوب آهن، بازیکنان‌ این تیم با ناراحتی فراوان اشک می‌ریختند اما ابراهیم‌زاده و مجید صالح سراغ تک تک آن‌ها رفتند و از آن‌ها دلجویی کردند.


* پس از پایان بازی، فرشید طالبی مدافع ذوب آهن به سمت تماشاگران ایرانی رفت و پیراهنش را برای آن‌ها پرتاب کرد.


* بازیکنان کره‌ای هم پس از پایان بازی ابتدا به سوی تماشاگران ذوب آهن رفتند و جلوی آن‌ها ادای احترام کردند و سپس سراغ تماشاگران خود رفتند و در آنجا به شادی پرداختند.


* ذوب آهنی‌ها هم در حالی که بسیار ناراحت بودند اول به سمت تماشاگران ایرانی و سپس نزد تماشاگران کره‌ای رفتند.


* در حالی که در بازی قاسم حدادی فر کاپیتان نماینده ایران بود، پس از پایان بازی صلصالی به عنوان کاپیتان در پیشانی گروه ذوب آهن برای دریافت مدال حرکت می‌کرد.


* هنگام توزیع مدال، علی کفاشیان پس از دست دادن با منصور ابراهیم‌زاده لحظاتی با او به گفت‌وگو پراخت.


* در پایان مسابقه عزیز محمدی هم نزد بازیکنان ذوب آهن رفت و با آن‌ها و ابراهیم‌زاده صحبت کرد.


* حدود ۱۰ هزار نفر در ورزشگاه ملی توکیو نظاره‌گر مراسم اهدای مدال‌ها و جام قهرمانی بودند.کربکندی: عدم تمرکز باعث شکست ذوب آهن شد


سرمربی اسبق تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان اعلام کرد که عدم تمرکز باعث شکست ذوب آهن شد.

    رسول کربکندی افزود: ذوب آهن تمام تلاش خود را برای رسیدن به قهرمانی کرد و فاکتور های لازم را نیز برای رسیدن به این مهم داشت اما متاسفانه تمرکز لازم را برای رسیدن به قهرمانی نداشت.
وی ادامه داد: بازی در نیمه اول کاملا پایاپای بود اما حریف توانست از ابزارهای خود بهتر استفاده کند.
سرمربی اسبق تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان گفت: در مجموع معتقدم نماینده کره جنوبی شناخت بهتری نسبت به ذوب آهن داشت.
وی تصریح کرد: مدافعان ذوب آهن در این دیدار بسیار پر اشتباه ظاهر شدند و موقعیت های خوبی را به حریف خود دادند.
وی اظهار داشت: این شکست هیچ چیز از ارزش های ذوب آهن کم نمی کند و این تیم توانست افتخار بزرگی را برای فوتبال ایران رقم بزند.
کربکندی گفت: متاسفانه ذوب آهن در سال های اخیر بارها از رسیدن به مقام قهرمانی در آخرین لحظه باز مانده اند.
وی خاطرنشان کرد: کادرفنی تیم ذوب آهن باید تمام تلاش خود را بعمل آورد تا در بازگشت به ایران بازیکنان این تیم با تمرکز بالا در مسابقات لیگ حاضر شوند.
تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان عصر امروز با نتیجه ۳ بر ۱ مغلوب تیم فوتبال سئونگنام کره جنوبی شد و از رسیدن به جام قهرمانی بازماند.تبریک باشگاه سپاهان به نایب قهرمانی ذوب آهن


باشگاه فولاد مبارکه سپاهان نایب قهرمانی تیم فوتبال ذوب آهن در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را با تبریک گفت.

  در این اطلاعیه آمده است: مردمان اصفهان پایتخت فوتبال ایران به افتخار آفرینی ها و بزرگی های هر ساله شهرشان در رقابت های فوتبال عادت کرده اند و هر سال خود را برای جشن های باشکوه قهرمانی های دو تیم بزرگ این خطه آماده می کنند.پس از اینکه در دور جدید رقابت های جام باشگاه‌های قاره موسوم به لیگ قهرمانان آسیا تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان طلسم یک موفقیت بزرگ آسیایی برای تیم های شهرستانی را شکست و ضمن نایب قهرمانی در آسیا به عنوان اولین تیم ایرانی در رقابت های جام باشگاه های جهان حاضر شد بار دیگر تیم دوم شهر پر گهر اصفهان با پشت سر گذاشتن بسیاری از تیم های نامدار به شایستگی نایب قهرمانی این رقابت ها در آسیای ۲۰۱۰ را از آن خود کرد تا اصفهان با عبور از مرزهای ایران ثابت کند که فرای بزرگی و آقایی در ایران قطب جدید فوتبال آسیاست.آنچه در رقابت های لیگ قهرمانان ۲۰۱۰ حاصل شد نتیجه زحمات و تلاش‌های بی وقفه مجموعه مدیریت ، پرسنل و هیات مدیره کارخانه و باشگاه ذوب آهن اصفهان و منصور ابراهیم زاده و شاگردانش بود که در رقابت های قاره به زیبایی به اکران در آمد و نشان داد که ذوب آهن اصفهان از چه پتانسیل های مطلوبی سود می برد.باشگاه فولاد مبارکه سپاهان و کانون هواداران این باشگاه با تبریک این افتخارآفرینی که در تاریخ ورزش ذوب آهن، اصفهان و ایران جاودان می ماند، از همه هواداران بی شمار خود در اصفهان می خواهد تا همزمان با ورود شاگردان سرافراز منصور ابراهیم زاده به اصفهان با استقبال از این عزیزان لذت نایب قهرمانی در آسیا را برای این تیم اصفهانی شیرین کنند.

فوتبال۳-شنبه ۲۲/۰۸/۱۳۸۹

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 716
  • ۲۳ آبا ۸۹
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.