ازدواج ۱۶ هزار زوج چینی همزمان با آغاز بازیهای المپیک

همگام با المپیک ۲۰۰۸ پکن

ازدواج ۱۶ هزار زوج چینی

جام جم آنلاین: همزمان با آغاز بازیهای المپیک ۲۰۰۸پکن، امروز جمعه ۱۶ هزار و ۴۰۰ زوج جوان در پکن زندگی مشترک خود را جشن می‌گیرند.


خبرگزاری شینهوای چین به نقل از وزارت امور مدنی این کشور گزارش داد این رقم در سراسر چین به دهها هزار نفر می‌رسد.

جوانان چینی هشتم اوت ( هجدهم مرداد ) را که با آغاز بازی‌های المپیک در چین مصادف شده است روز مبارکی می‌دانند. از این رو، آغاز زندگی مشترک خود در این روز را نیز به فال نیک می‌گیرند.

از آنجا که چینی‌ها عدد هشت را عدد خوب و خوش یمنی می‌دانند، بازی‌های المپیک پکن نیز بطور دقیق راس ساعت هشت و هشت دقیقه و هشت ثانیه بعد از ظهر روز هشتم ماه هشتم (اوت) سال ۲۰۰۸ میلادی به صورت رسمی در ورزشگاه ملی چین موسوم به “لانه” با آتش بازی و نورافشانی گسترده گشایش یافت.

به گفته وزارت امور مدنی چین،  میزان ازدواج امروز بالاترین رقم ثبت ازدواج در یک روز خاص در این کشور پرجمعیت جهان است.

براساس آمار، امروز و همزمان با بازیهای المپیک در شهر گوانگجو در جنوب چین نیز سه هزار و ۳۰۰  زوج و در شانگهای در شرق چین ۵ هزار زوج و در شهر وو هان در جنوب چین دو هزار و سیصد زوج و در شهر هان جو در شرق چین دو هزار و سیصد نفر آغاز زندگی مشترک خود را جشن خواهند گرفت.

 قرار است آیین‌های خاصی در مراسم ازدواج زوج‌های جوان چین که امروز مصادف با آغاز بازیهای المپیک زندگی زناشویی خود را جشن می‌گیرند، برگزار شود.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 24
  • ۱۷ مرد ۸۷
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.