استاد ایرانی دانشگاه «کلمبیا» موفق به ابداع روش جدید آنژیوپلاستی با خونریزی کمتر شد

دکتر رکسانا مهران، رییس ایرانی مرکز هماهنگی و تحلیل اطلاعات در موسسه تحقیقاتی قلبی ــ عروقی (CRF) آمریکا و گروه پژوهشی وی موفق به ابداع روش جدید درمانی آنژیوپلاستی در بیماران مبتلا به سکته قلبی شدند که خطرات و مشکلات ناشی از خون‌ریزی در این گروه از بیماران را به نحو چشمگیری کاهش می‌دهد.


به گزارش خبرنگار «پژوهشی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبر ابداع این روش جدید آنژیوپلاستی در سمپوزیوم علمی موسسه تحقیقاتی قلبی ــ عروقی آمریکا موسوم به «TCT 2007» ارائه شده است.

در این پژوهش که به سرپرستی رکسانا مهران، استاد ایرانی مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیای آمریکا صورت گرفته، نشان داده شد که استفاده از ماده ضد انعقادی Anticoagulant Bivalirudin برای بیمارانی که دچار حمله قلبی شده‌اند می‌تواند مشکلات ناشی از خونریزی‌های شدید در این بیماران را تا ۲۴ درصد در مقایسه با استفاده از روش‌های استاندارد رایج کاهش دهد.


در این روش خونریزی‌های اصلی که معمولا پس از عمل آنژیوپلاستی تا ۴۰ درصد افزایش می‌یابد به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد .


نتایج این آزمایشات که از سوی موسسه تحقیقات قلبی ــ عروقی حمایت شده است، طی ۳۰ روز ارزیابی شد و بیماران تحت این آزمایش مدت پنج سال برای مطالعه بر روی اثرات بلند مدت روش مزبور زیر نظر محققان این پروژه خواهند بود.


به گزارش ایسنا، دکتر مهران در این باره گفت: این پژوهش نشان می‌دهد که استفاده از Bivalirudin ایمن تر و بی خطرتر از روش آنژیوپلاستی استاندارد فعلی است. این تکنیک با کاهش میزان خونریزی در این بیماران نرخ مرگ و میر در آنها را کاهش می‌دهد.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 34
  • ۰۵ آبا ۸۶
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.