اعتراض ایرانیان مقیم آمریکا به فیلم ضد ایرانى ۳۰۰

جشن فرهنگى ایرانیان مقیم آمریکا به مناسبت نوروز ،‌ به اعتراض آنان به فیلم ضد ایرانى ۳۰۰ تبدیل شد.

به گزارش سرویس هنرى آریا، ایرانیان مقیم آمریکا که براى برگزارى جشن سالانه نوروز به نیویورک آمده بودند ، دیروز (یک شنبه) در خیابان مدیسون این شهر ضد فیلم ۳۰۰ تظاهرات کردند.


ایرانیان دست نوشته هایى با خود حمل مى کردند که در آن ها نوشته شده بود ” فیلم ۳۰۰ مروج تنفر و نژادپرستى است” ، “هالیوود ننگت باد” و “فیلم ۳۰۰ دروغ است ” .


تظاهرکنندگان همچنین نمونه اى از عکس هاى پادشاه و سربازان ایرانى در دوران هخامنشى را با خود حمل مى کردند که زیر آن خطاب به هالیوود نوشته شده بود این ها عکس هاى پادشاه و سربازان ایرانى بوده اند و نه آن چیزى که شما در فیلم ۳۰۰ نمایش داده اید.


در فیلم ۳۰۰ که به یکى از نبردهاى خشایارشاه با سربازان یونانى در ۴۸۰ سال پیش از میلاد مسیح پرداخته شده است ،‌ به گفته مورخان واقعیت هاى تاریخى ، ضد ایرانیان تحریف شده است.


برخى از مورخان آمریکایى نیز تصریح کرده اند فیلم ۳۰۰ از نظر تاریخى دروغ است و ربطى به واقعه نبرد خشایارشاه و یونانى ها ندارد.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 34
  • ۰۶ فرو ۸۶
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.