افراد کوررنگ برخی رنگ‌ها را بهتر می‌بینند

افراد کوررنگ برخی رنگ‌ها را بهتر می‌بینند

جام جم آنلاین: محققان می‌گویند در برخی از انواع کوررنگی، شخص قادر به تشخیص بعضی از انواع رنگ‌هاست که در افراد طبیعی تشخیص داده نمی‌شود.


پژوهشگران دانشگاه کمبریج به تازگی دریافته‌اند برخی افراد کوررنگ توانایی تفاوت قائل شدن میان درجاتی از رنگ‌ها را دارند که در اشخاص طبیعی امکانپذیر نیست.


محققان پس از نشان دادن تصاویری که در آنها از لحاظ تئوری، دو رنگ متفاوت به کار رفته بود، اما ظاهرا یکسان به‌نظر می‌رسید، به گروهی از افراد کور رنگ و سالم، متوجه شدند تعداد زیادی از اشخاص کوررنگ به راحتی متوجه تفاوت میان دو رنگ می‌شدند، در حالی که اشخاص طبیعی همگی اظهار کردند که یک رنگ واحد مشاهده می‌کنند.

به نظر می‌رسد این تفاوت در تشخیص رنگ، مربوط به متمایز بودن ساختار سلول‌های پذیرنده نور در چشم افراد کوررنگ و افراد سالم باشد.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.