افزایش جمعیت جهان به ‌٢/٩ میلیارد نفر در سال‌٢� ۵�

سازمان ملل در تازه‌ترین گزارش پیش‌بینی کرد: جمعیت جهان تا سال ۲۰۵۰ به ۲/۹ میلیارد نفر برسد و تقریباً تمام این رشد مربوط به کشورهای در حال توسعه باشد.


به گزارش گروه «اجتماعی» ایسنا بر اساس محاسبات دفتر جمعیت ۲۰۰۶ سازمان ملل، احتمالاً جمعیت جهان طرف ۴۳ سال آینده، ۵/۲ میلیارد نفر علاوه بر جمعیت ۷/۶ میلیارد نفری فعلی، افزایش می‌یابد.


«هانیا زلوتنیک»، رییس دفتر جمعیت ۲۰۰۶ سازمان ملل در این زمینه خاطرنشان کرد: به علاوه از تغییرات مهم محاسبات جدید جمعیتی، کاهش شمار مرگ و میرهای پیش‌بینی شده بیماری ایدز در آینده، به علت افزایش میزان مصرف داروهای ضد ویروسی ایدز و کاهش میزان ابتلا به این بیماری در برخی کشورهای جهان است.


بر این اساس پیش‌بینی می‌شود، شمار قربانیان ایدز بین سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۲۰ در ۶۲ کشور از آلوده‌ترین کشورها، حدود ۳۲ میلیون نفر کاهش یابد.


در این گزارش همچنین آمده است: بخش عمده افزایش جمعیت جهان تا سال ۲۰۵۰ در کشورهای کمترتوسعه‌یافته باشد.


همچنین پیش‌بینی می‌شود تا اواسط قرن حاضر، جمعیت کشورهای فقیر از جمله افغانستان، بوروندی، کنگو، گینه بیسائو، لیبریا، نیجر، تیمور شرقی و اوگاندا حداقل ۳ برابر افزایش یابد و در مقایسه پیش‌بینی می‌شود که جمعیت کشورهای ثروتمند تغییری نکند.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 18
  • ۰۳ فرو ۸۶
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.