السیسی: انرژی هسته‌ای گزینه راهبردی مصر است

السیسی: انرژی هسته‌ای گزینه راهبردی مصر است

السیسی: انرژی هسته‌ای گزینه راهبردی مصر است

جهان > آفریقا – همشهری‌آنلاین:
عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر بیان کرد: انرژی هسته‌ای برای تأمین نیازهای روز افزون مصر به نیروی برق اهمیت راهبردی زیادی خواهد داشت.

عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر بیان کرد انرژی هسته‌ای گزینه حیاتی است و در آینده و برای تأمین نیازهای روز افزون مصر به نیروی برق برای طرح ‌های توسعه اقتصادی و اجتماعی اهمیت راهبردی زیادی برای این کشور خواهد داشت.

عبدالفتاح السیسی بر اهمیت ادامه تلاش‌‌های مصر برای متنوع کردن منابع دستیابی به انرژی برق به‌خصوص از راه منابع انرژی‌‌های تجدیدپذیر و نوین و از راه نوآوری‌های جدید و فناوری‌‌های پیشرفته برای تأمین نیازهای روزافزون این کشور تأکید کرد.

او بر حفظ منابع انرژی مانند نفت و گاز نیز تأکید کرد و افزود نفت و گاز از دسته مواد خامی هستند که در برخی از صنایع مانند کود و پتروشیمی جایگزین ندارد.

به رپرتاژ فایل دانلودر و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما برگرفته از خبرگزاری اسپوتنیک، محمد شاکر، وزیر انرژی مصر در دیدار با السیسی نتایج سفر اخیرش به مسکو و بیان کرد‌وگو با مسئولان شرکت « روس اتم » را درباره موانع موجود در مسیر قراردادهای تاسیس نیروگاه هسته‌ای با روسیه بررسی کرد.

پیشتر روزنامه الاخبار اعلام کرده بود مصر بازرسی سرزده از تاسیسات هسته‌ای‌اش را نپذیرفته است، برای همین پروتکل الحاقی که بازرسی هایی فراتر از عرف برنامه گسترش تسلیحات هسته ای را امکان پذیر می‌‌کند نیز امضا نکرده است.

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.