انتشار فیلم حمله به ساختمان پنتاگون

با گذشت بیش از چهار سال از حملات یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ ، وزارت دادگستری آمریکا سرانجام اجازه انتشار تصاویر مربوط به برخورد هواپیمای مسافربری شرکت هوایی آمریکن به پنتاگون ساختمان وزارت دفاع این کشور را داد.
در اثر این حادثه ۱۸۴ تن کشته شدند.

به گزارش «بی.بی.سی»، تصاویر یاد شده که توسط دوربین‌های امنیتی اطراف وزارت دفاع آمریکا ضبط شده‌اند، به دنبال تقاضای یک سازمان غیردولتی در آمریکا منتشر شدند.

وکلای «دیده‌بان قضائی» که یک سازمان غیردولتی ناظر به فعالیت‌های قوه قضائیه آمریکا است در سال ۲۰۰۴ با استناد به قانون آزادی اطلاعات خواستار دسترسی به تصاویر برخورد مرگبار هواپیمای شرکت آمریکن به پنتاگون شده بودند.

وزارت دادگستری آمریکا به علت محاکمه زکریا موسوی تنها متهم حملات یازده سپتامبر حاضر به انتشار نوار ویدئویی حاوی نبود.
اما به دنبال صدور حکم حبس ابد علیه زکریا موسوی دولت آمریکا سرانجام این نوار ویدئویی را پخش نمود.
دیده‌بان قضائی امیدوار است که این نوار ویدئویی به تئوریهای توطئه که برخورد هواپیما به پنتاگون را زیر سوال می‌برند خاتمه دهد.

برخی نظریه‌پردازان از جمله «تیری میسان» نویسنده فرانسوی مدعی هستند که یک کامیون حامل بمب و یا یک موشک عامل انفجار در پنتاگون بوده است.
با گذشت بیش از چهار سال از حملات یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ این حادثه همچنان یکی از موضوعات بسیار حساس در آمریکا است.

تبعات آن حادثه چند لحظه‌ای در بامداد یازده سپتامبر قطعا بسیار گسترده هستند. جنگ جهانی علیه تروریسم، حمله در افغانستان و جنگ در عراق از جمله نتایج ژئوپلتیک حملات یازده سپتامبر هستند. من فکر می کنم که زندگی آمریکاییها تا حد بسیار بسیار زیادی همچنان تحت تاثیر عواقب حملات یازده سپتامبر است.

با توجه به اهمیت و حساسیتی که این واقعه در افکار عمومی آمریکا دارد، پخش این نوار ویدئویی می تواند به بهبود وجهه عمومی جورج بوش که اخیرا از محبوبیت بسیار کمی در بین مردم آمریکا برخوردار است نیز کمک کند.

در اثر حملات یازده سپتامبر به ساختمان‌های مرکز تجارت جهانی در نیویورک و پنتاگون در واشنتگتن بیش از سه هزار تن جان خود را از دست دادند.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 55
  • ۲۸ ارد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.