انسانهای اولیه آدمخوار بوده اند!

 بر پایه تحقیقات انجام شده بر روی بقایای انسانهای اولیه در شمال غربی اسپانیا، انسانهای نئاندرتال در دوره هایی از گرسنگی بسیار رنج می برده اند و این امر ممکن است رژیم غذایی آنها را به سوی آدمخواری سوق داده باشد.

به گزارش سرویس علمی آریا، به نقل از سایت علوم زنده (live science)، زیست شناسان دیرینه شناس (پالئوبیولوژیست ها) در بررسی نمونه هایی باقیمانده از هشت اسکلت چهل و سه هزار ساله بدست آمده از عملیات حفاری در یک غار زیرزمینی در سال ۲۰۰۰ ال سیدرون اسپانیا به یافته هایی دسترسی پیدا کردند که نشان می داد انسانهای نئاندرتال پیش از ورود انسانهای جدید در اروپا چگونه زندگی می کرده اند.بر اساس این یافته ها، پژوهشگران علایمی از قطع شدگی ها را یافته اند که نشان می دهد استخوانها به گونه ای از هم جدا شده اند که نمایانگر آدمخواری بوده است.


آنتونیو روساس مدیر یک موزه ملی در مادرید در این مورد اظهار داشته است:


«شواهد قدرتمندی وجود دارد که نشان می دهد این انسانهای اولیه خورده شده اند ، بدین شکل که استخوانهای بلند و جمجه ها برای بیرون کشیدن و خوردن مغز استخوان که مغزی است، خرد شده اند.»


تیم کاری آقای روساس در همین حال توضیح داده است که انسانهای نئاندرتال جنوبی به دلایل اقلیمی صورتهای پهن تر و فراخ تری از نئاندرتال های شمالی داشته اند.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 80
  • ۲۴ آذر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.