“ایرج زند” هنرمند مجسمه‌ساز درگذشت
ایرج زند” هنرمند مجسمه‌ساز درگذشت


خبرگزاری فارس: ایرج کریم‌خان زند متولد ۱۳۲۹ تهران، نقاش و هنرمند پیشرو در رشته مجسمه‌سازی در سن ۵۶ سالگی در بیمارستان پارس تهران درگذشت.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، ایرج کریم‌خان‌زند، در سال ۱۳۴۶ از هنرستان هنرهای زیبا فارغ‌التحصیلان شد و از سال ۱۳۵۹ در مدرسه عالی هنرهای زیبا پاریس (بوزار) ادامه تحصیل‌ داد و در سال ۱۳۶۰ از همین مدرسه فارغ‌التحصیل شد.
وی از سال ۱۳۶۴ تاکنون بیش از ۱۵۰ نمایشگاه انفرادی برپا کرده و در بیش از ۳۵ نمایشگاه گروهی در ایران، فرانسه، آلمان، کویت و پرتقال آثار مجسمه و نقاشی‌اش را به تماشا گذاشته است.
زند از سال ۱۳۶۳ تاکنون به تدریس در دانشگاه‌های هنری ایران اشتغال داشته و عضو هیئت مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران بوده است، وی چندین مجسمه بزرگ شهری در تهران و اصفهان ساخته است و همچنین بیش از هفت دیوارنگاره، از جمله سازمان گسترش و نوسازی، متروی تهران، کلیسای سنت‌ماری در اوینیون فرانسه و نمازخانه سن‌پل در شاتل را نقاشی کرده است.
بنابر همین گزارش پیکر این هنرمند نقاش و مجسمه‌ساز، روز یکشنبه ۲۶ آذرماه ساعت ۹ صبح از مقابل خانه هنرمندان ایران واقع در خیابان طالقانی – خیابان موسوی به سمت قطعه هنرمندان بهشت‌زهرا تشییع خواهد شد.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 38
  • ۲۴ آذر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.