این بار قرص های مرگ آور برنج

معاون سلامت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی هشدار داد: مصرف قرصهایی با نام «برنج» که به جای قرصهای اکستازی توزیع می شود ، در روزهای اخیر افزایش یافته و منجر به مسمومیت تعداد زیادی از جوانان و مرگ حداقل ۳نفر در تهران شده است.
سیدموید علویان افزود: مصرف این قرص سمی با فرمول (فسفید آلومینیوم) در روزهای اخیر افزایش محسوسی در تهران داشته و بررسی های انجام شده نشان می دهد حتی مصرف یک چهارم هر قرص آن موجب مسمومیت شدید افراد و حتی رفتن آنها به حالت کما شده است.
وی افزود: در چند روز اخیر حداقل ۷ نفر که دچار مسمومیت شدید ناشی از مصرف این قرص شده اند در بیمارستان لقمان تهران که تنها مرکز تخصصی رسیدگی به مسمومیت ها در تهران است ، بستری شدند که متاسفانه ۳ نفر آنها فوت کردند و ۲ نفر آنها نیز در حالت کما هستند. معاون سلامت وزارت بهداشت هشدار داد: به طور کلی مصرف قرصهای اکستازی عواقب بسیار وخیمی برای سلامت جسم و روح انسان دارد و بخصوص به جوانان و دانش آموزان هشدار می دهیم از مصرف هرگونه قرص اکستازی خودداری کنند بویژه آن که ممکن است مصرف قرصهای سمی دیگری به جای آنها که شبیه قرصهای اکستازی است مانند قرص برنج منجر به مرگ ناگهانی آنها شود. علویان به فارس همچنین گفت: با توجه به این که بیمارستان لقمان به عنوان تنها بیمارستان تخصصی مسمومیت در تهران ، جوابگوی نیاز این شهر نیست بزودی بخش مسمومیت ها در بیمارستان بهارلوی تهران نیز راه اندازی می شود تا این بیمارستان نیز همزمان به بیمارانی که دچار مسمومیت می شوند ، خدمت رسانی کند.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 42
  • ۱۸ ارد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.