اگر کشوری بخواهد به ما تجاوز کند، ملت ایران ننگ پشیمانی را بر پیشانی‌اش خواهد نشاند

رییس جمهور اظهار داشت: ایران کشور هسته‌یی است و برای هیچ کشوری خطر محسوب نمی‌شود.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ محمود احمدی نژاد در جمع مردم زنجان در ورزشگاه کارگران این شهر، با بیان این مطلب اظهار داشت: ما اکنون آماده‌ایم در مورد گسترش صلح گفت‌وگو کنیم. ما اهل ظلم و تجاوز نیستیم و ملت ایران زیر بار ذره‌ای ظلم نخواهد رفت. اگر کشوری بخواهد به ما تجاوز کند، ملت ایران ننگ پشیمانی را بر پیشانی‌اش خواهد نشاند.


وی تصریح کرد: ملت ایران ۲۷ سال پرچمدار توحید و عدالت بوده است و امروز به الگوی عدالت طلبی برای سایر ملت‌های جهان تبدیل شده است.


وی خطاب به کشور‌های غربی گفت: شما تصور کردید با قطعنامه تصویب کردن و پنهان کردن چهره‌ی ظالمانه‌ی خود پشت نقاب آژانس یا شورای امنیت، خواهید توانست ملت ایران را از حقوق مسلم خود محروم کنید. ملت ایران امروز با اتکا به جوانان خود فن‌آوری تولید سوخت هسته‌یی را به دست آورده و احدی نمی‌تواند این دانش را از ما بگیرد. انرژی هسته‌یی حقی است که همه‌ی ملت ما از کوچک و بزرگ آن را می‌خواهد.


احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش، به نام گذاری امسال به نام پیامبر اعظم (ص) اشاره کرد و گفت: سال پیامبر یعنی سال عبودیت و بندگی بیشتر. سال پیامبر یعنی سال پیشرفت و تعالی جامعه‌ی اسلامی و مقاومت و ایثار.


وی گفت: پیامبر کانون خیر و رحمت و مظهر عبودیت الهی بود. پیامبر اسلام کاملترین اسوه برای بشریت تا ابد است. خدا اراده کرده که انسان‌ها عزیز باشند و کرامت داشته باشند و جز به خدا به هیچ چیز متوسل نشوند. خداوند عزت را برای پیامبرش خواست، عزت و کرامت برای انسان‌های مومن است و خداوند خواسته که بشریت در تاریکی جهل و ظلم و بی عدالتی دست و پا نزند. خدا خواسته است که زنجیر‌ها از دست و پای بشریت باز شود و انسان‌ها آزاد، عزیز و با کرامت باشند.


احمدی نژاد گفت: پیامبران آمدند تا در سایه‌ی توحید و خداپرستی عزت و کرامت انسان‌ها زنده شود. دوری از تعلیمات انبیاء مشکل امروز بشریت است که هر جا که بشر از تعلیمات انبیاء فاصله گرفته، زندگی‌اش به سختی تبدیل است.


رییس جمهور افزود: متاسفانه برخی قدرت‌های قلدر و زورگو می‌خواهند عزت و کرامت انسان‌ها را از ملت‌ها بگیرند و و همه‌ی فرصت‌ها را در اختیار خود قرار دهند. آنها می‌خواهند همه‌ی ملت‌ها را در فقر و عقب ماندگی نگه دارند.


رییس جمهور تصریح کرد: امروز پیام ما برای همه‌ی بشریت، بازگشت به تعالیم انبیاء است. تنها راه برپایی صلح و آرامش و رفاه، گرایش به تعلیمات انبیاء است. متاسفانه برخی قدرت‌ها نمی‌خواهند اجازه دهند ملت‌ها آزادانه به فرهنگ انبیاء بپیوندند.


احمدی نژاد تصریح کرد: در جنگ جهانی دوم بیش از ۶۰ میلیون انسان کشته و ده‌ها میلیون تن مجروح و معلول شدند. بعد از جنگ تصور آنها این بود که با تدبیری که می‌اندیشند آثار مخرب این جنگ را از بین ببرند، اما متاسفانه با گذشت ۶۰ سال از پایان جنگ جهانی دوم هنوز بسیاری از نقاط دنیا در آتش آن جنگ می‌سوزند.


وی افزود: امروز ملت فلسطین به چه دلیل در آتش جنایت صهیونیسم اشغالگر می‌سوزد؟ آیا جز این است که آنها به بهانه‌ی حوادث جنگ جهانی دوم ملت فلسطین را می‌کشند؟ آنها به بهانه‌ی انتقام گیری و با یک سناریو، ملت فلسطین را بعد از ۶۰ سال از پایان جنگ در خانه‌های خودشان می‌کشند.


رییس جمهور ادامه داد: چرا باید مردم خاورمیانه زیر بار فشار ناشی از ظلم جنگ جهانی دوم باشند. آنها می‌گویند ایرانی‌ها جنگ طلب هستند، ما می‌گوییم‌ ایرانی‌ها صلح طلب هستند. ما صلح تحمیلی نمی‌خواهیم، صلحی که بر پایه‌ی آوار‌گی میلیون‌ها نفر باشد، صلح نیست؛ بلکه یک جنایت است و ادامه‌ی آدم کشی‌های جنگ جهانی دوم است که امروز در پوشش حقوق بشر خود را نشان می‌دهد.


احمدی نژاد اظهار داشت: متاسفانه بعضی از ملت‌های اروپایی هنوز اسیر آثار جنگ جهانی دوم هستند. مردم آلمان هنوز اسیر جنگ جهانی دوم هستند و اجازه ندارند سیاست مستقل و قدرت دفاعی داشته باشند.هر یک نفری که در آلمان متولد می‌شود، بدهکار یک مشت صهیونیست پر روی سیری ناپذیر است.


وی با بیان این که “ما طرفدار عزت و کرامت همه‌ی بشریت هستیم” ادامه داد: آحاد بشر از نظر پیامبران عزیزند. هرجا ظلمی باشد ما به آن معترضیم. اصولا ظلم مخالف تعالیم انبیاست. ۶۰ سال قبل جنگ جهانی دوم تمام شده است؛ اما چرا باید نسل سوم و نسل چهارم کسانی که در جنگ جهانی بودند امروز هم توسری خور باشند.


وی ادامه داد: ما طرفدار صلح و آرامش برای همه‌ی بشریت در سایه‌ی صلح و عدالت هستیم. امیدوارم این چند قدرت بزرگ از رفتار‌شان دست بردارند و به تعلیمات انبیا بپیوندند. من به آنها می‌گویم اگر پیام دعوت را نپذیرید و به ملت‌ها نپیوندید، به زودی دست قدرت ملت‌ها شما را از اریکه‌ی قدرت به زیر خواهد کشید و شما را محکوم خواهد کرد. ملت‌ها به سمت توحید و عدالت حرکت‌ کرده‌اند و دیری نخواهند پایید که ملت‌ها یکپارچه خواهند گفت “لا اله الا الله”


رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این که باید “ایران را بسازیم” تاکید کرد: برای ایجاد اشتغال یکی از کارهای دولت هدایت منابع بانکی با تسهیلات ارزان قیمت است. امسال در کل کشور بیش از هجده هزار میلیارد تومان به این کار اختصاص داده شده است.


وی تاسیس صندوق مهر رضا را یکی دیگر از اقدامات دولت برای رفع بیکاری برشمرد و گفت: ‌این صندوق به صورت قرض الحسنه و بدون اینکه سود بگیرد وام می‌دهد. بودجه‌ی این صندوق برای هر استان جداگانه اختصاص می‌یابد. در روز میلاد حضرت زهرا (س) باید در تمام استان‌ها و شهرستان‌ها این صندوق تاسیس شود و در این روز آغاز به کار کند.


وی افزود: قسط اول این صندوق مخصوص پشتیانی از ازدواج جوانان،‌ قسط دوم برای اشتغال و قسط سوم برای مسکن جوانان است. دولت در سال جاری تلاش کرده با صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌های مصرفی دو هزار و پانصد میلیارد تومان به این صندوق اختصاص دهد. امیدوارم نمایندگان کمک کنند که بودجه‌ی این صندوق به دو برابر برسد.


وی با اشاره به منابع طبیعی و صنعتی استان زنجان، تصریح کرد: این استان دارای قابلیت‌های ویژه‌ای است و دولت مصمم است در تمام زمینه‌های بالقوه و بالفعل این استان سرمایه‌گذاری کند.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 17
  • ۰۸ ارد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.